Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, bir kısım velilerin mesnetsiz, gerçeği olmayan gerekçelerle öğretmenlerin CİMER'e şikayet edilmesine tepki gösterdi.

CİMER başvurularına dair yeni bir düzenleme yapılmasının elzem olduğunu kaydeden Genel Başkan Geylan, ” Devletin kamu hizmeti, kimi vatandaşların istismarına yol açmamalıdır. Kamu yöneticileri, aynı zamanda memuru korumakla mükellef olduğunu unutmamalıdır.” dedi.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi:

“Vatandaşımızın kamu hizmetlerindeki talep ve şikayetleri için hizmete sunulmuş olan CİMER uygulaması, artık, özellikle öğretmenlerimiz için bir eziyet haline gelmiştir.

Bir kısım velilerin mesnetsiz, gerçekliği olmayan ve hatta egolarını tatmin için yaptıkları başvuruları üzerine dahi öğretmenlerimizden savunma istenmesi, inceleme başlatılması gelinen noktada mesleğin itibarını rencide eden bir sonuca neden olmaktadır.

CİMER başvurularına dair yeni bir düzenleme yapılması elzemdir. Dayanağı olmayan, saçma sapan gerekçelerle yapılan, hatta iftiraya ulaşan başvuru sahipleri hakkında mutlaka bir müeyyide uygulanmalıdır. Devletin kamu hizmeti, kimi vatandaşların istismarına yol açmamalıdır. Kamu yöneticileri, aynı zamanda memuru korumakla mükellef olduğunu unutmamalıdır.”

Öğretmen Gündemini Telegramdan Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Editör: Admin Admin