Canan Karatay favori yiyeceğini açıkladı! Bunu yiyen 95 sene yaşar...

Prof. Dr. Canan Karatay sağlık konusunda açıklamalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak favori yiyeceğini ve saymakla bitmeyen faydalarını açıkladı.

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, vatandaşları sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde deterjanların zararından bahsetmiş ve yetkilere seslenmişti.

Karatay yine oldukça konuşulacak bir tavsiyede bulundu ve lahana turşusunun faydalarına değinci. Lahana turşusunun bir çok derde şifa olduğunu söylerken, dünyanın en sağlıklı gıdası olduğunu iddia etti.

Karatayın açıklamaları:

"Lahananın turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biridir. Kanser ve kalp hastası olmanızı, Alzheimer olmanızı önler; ayrıca karaciğerinizin yağını giderir, şekerinizi düzenler" 

"Lahana turşusunu sık tüketenler 95 yaşına kadar rahatlıkla yaşıyor."

Tabii ki aynı zamanda yüksek tuz oranına sahip turşunun etkinliği her birey için aynı olamaz...

İÇİNDE YOK YOK! 
Lahana turşusunun yararları belli oranda ispatlanmış durumda. "Lahana turşusu yiyen 95 yaşına kadar yaşar!" ifadesi henüz net bir bilimsel araştırma sonucu ile gösterilmiş olmasa da ortalama 2000 yıl kadar önce Çin'de ortaya çıktığı düşünülen, fermente bir gıda ürünü olan lahana turşusu, lahanadan daha ileri oranda faydalara sahip.

Optimal sağlık için birçok önemli vitamin, mineral, lif içeriği olan lahana turşusunun 1 fincanında yok yok!

LAHANA TURŞUSU BESİN DEĞERLERİ 
Uzman Diyetisyen Derya Belli Yıldırım, 142 gr (1 fincan) lahana turşusunun besin değerlerini şu şekilde sıralıyor:

Editör: Admin0 Admin0