Bilindiği üzere Milli Eğitim Yazışma sistemi artık toptan değişti. Yeni sistem olarak kullanılmaya başlanana EBYS'ye geçilmesinden dolayı öğretmenlere de belli başlı görevler verilmiştir. İşte o görevler...

Bilindiği üzere doküman yönetim sistemi olarak adlandırılan DYS üzerinden öğretmenlere sürekli olarak okul yönetimleri tarafından alanlarıyla ve kendileri ile ilgili gelmiş olan yazılar bildirim amaçlı gönderilmektedir.

Öğretmenlere 3 sınav görevi! Güncel Salon Başkanı ve Gözetmen Ücretleri Öğretmenlere 3 sınav görevi! Güncel Salon Başkanı ve Gözetmen Ücretleri

Öğretmenler MEBBİS şifreleri ile sisteme giriş sağlayarak Doküman Yönetim Sisteminin içerisine girip kendilerine gönderilen yazıların üzerine tıklayarak yazıları okuduktan sonra okudum sekmesine tıklayıp ilgili tebliğin kendilerine yapılmasını sağlamaktadırlar.

Ancak okul yönetimleri tarafından gönderilen yazıları okumayan çok sayıda da öğretmen bulunmaktadır. Sistem üzerinden okudum butonu işaretlenmeyen yazılar ise öğretmenlerin DYS sistemi üzerinde yığılmakta ve birikmektedir.

Doküman yönetim sisteminin 05.07.2024 tarihinde sona ermesinin hemen ardından il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından okul müdürlerine, okullardaki öğretmenlerin üzerlerine tanımlı olan ve doküman yönetim sistemi üzerinde biriken yazıların öğretmenler tarafından tek tek tıklanarak okudum şeklinde işaretlenmesi gerektiği ile ilgili uyarılarda bulunurdu. Söz konusu uyarılar neticesinde ilgili işlemi yapmayan öğretmenler tespit edilecek ve şahsen okul yönetimleri tarafından uyarılacaktır.

Kaynak: ogretmenmeb

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
 
Öğretmenlerin İl İçi ,İller Arası, Özür Grubu Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Editör: Admin Admin