Ek ders ücretleri Haziran ayının son haftası hesaplandı. Peki hangi öğretmenlerin ek ders ücretleri eksik hesaplandı?

Ek ders ücretleri Haziran ayının son haftasında hesaplandı. Temmuz ayının ilk haftasında yatması gereken ek ders ücretleri kamu maliye bilgi sistemindeki güncelleme sebebiyle Temmuz ayının ikinci haftasında öğretmenlerin hesaplarına geçti.

Öğretmenlerin hesaplarına geçen ek ders ücretlerinde bazı öğretmenler bir eksik olduğunu göreceklerdir. Yaklaşık olarak 1000 lira bandında sınav görev ücretleri binlerce öğretmene ödenmedi. Bunun en büyük sebebi ise okul yöneticilerinin ek ders ücreti hesaplarken öğretmenlerin sınav görevi alıp almadığını kontrol etmemesinden kaynaklanıyor.

Özellikle LGS kapsamında düzenlenen merkezi sınavda görev alan öğretmenler okul yönetimlerine sınav görevi aldıkları ile ilgili bilgilendirmedikleri içinde ilgili öğretmenlerin bazılarının sınav görev ücretleri yatmamıştır.

Bu durumda olan öğretmenlerin ilgili durumu bir dilekçe ile okul yönetimlerine bildirmeleri gerekmektedir. (kaynak: mebhocam com tr)

"Bakan Şimşek rakamı onayladı" diyerek açıkladı! İşte yeni emekli maaşı "Bakan Şimşek rakamı onayladı" diyerek açıkladı! İşte yeni emekli maaşı
Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
 
Öğretmenlerin İl İçi ,İller Arası, Özür Grubu Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 
Editör: Admin0 Admin0