Son dakika haberi... Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden en çok etkilenen Gaziantep’in Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden en çok etkilenen Gaziantep’in Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak tutuklandı.

İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, ilçede depremde yıkılan ve müteahhitliğini yaptığı 2 binayla ilgili Kavak hakkında gözaltı kararı verildi.

İlçe merkezinde gözaltına alınan Kavak, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

Kavak, tutuklama talebiyle sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

ÖKKEŞ KAVAK'IN İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak ilk ifadesinde çok sayıda akrabasını kaybettiğini ve eskiden müteahhitlik yaptığını ancak başkan olduktan sonra şirketi kardeşine devrettiğini söyledi.

“BAŞKAN OLUNCA ŞİRKETİ KARDEŞİME DEVRETTİM"

Çöken binaların müteahhidi olan Yunus Kaya ile ortaklığı ve inşaat aşamasında belediyenin yapması gereken denetimleri gerçekleştirmediği öne sürülen Ökkeş Kavak'ın, ilk ifadesinde, deprem felaketinde çok sayıda yakınını kaybettiğini, daha önce müteahhitlik yaptığını ancak belediye başkanı olduktan sonra şirketi, kardeşi Osman Kavak'a devrettiğini söylediği öğrenildi.

GÖZALTINA ALINMIŞTI

Kahramanaraş'ta gerçekleşen yüzyılın en büyük deprem felaketi sonrası deprem soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesinin Belediye Başkanı Ökkeş Kavak gözaltına alınmıştı.

Kaynak: haber7.com

Editör: Admin Admin