Beklenen uzman öğretmen maaşları açıklandı! Uzman öğretmenler ne kadar maaş alacak ?

Beklenen uzman öğretmen maaşları açıklandı! Uzman öğretmenler ne kadar maaş alacak ?

Son zamanlarda oldukça sık karşılaştığımız uzman öğretmenlikle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. En son başvuru tarihi, sınav zamanı, yapılma şekli açıklanan uzman öğretmenlik sınav detaylarında şimdi de ücret açıklandı! İşte o rakamlar

Uzman öğretmenlik son zamanlarda fazlasıyla karşılaştığımız bir kavram. Peki, nedir uzman öğretmenlik? Artık kariyer mesleği olarak tanımlanan öğretmenlik mesleğinde 10 yılını tamamlamış öğretmenlerin bir eğitim sürecinden geçip sınava girerek sahip oldukları unvandır. Son yılın en dikkat çeken konularından biri olan bu kavram meslekte 10 yılını tamamlamış öğretmenlere hem bir derece yükselme fırsatı hem de maaşlarında ek ödeme fırsatı sunacak.

Grip vakaları artan okulda eğitime 5 gün ara verildi Grip vakaları artan okulda eğitime 5 gün ara verildi

Öğretmenlik mesleğinde ilk defa hazırlanan bir kanun ile bu fırsatı yakalayan öğretmenler oldukça şanslı. 10 yılını tamamlamış öğretmenler hiçbir kontenjan sınırlaması olmadan başvurularını yaptı ve Temmuz ayında 180 saatlik eğitim aldılar. Sırada sınav geliyor. Uzman öğretmen adayı olan öğretmenler 26 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında yapacaklar.

Sınav ise 19 Kasım’da gerçekleşecek.

Sınav sonuçları ise 12 Aralık 2022 tarihinde açıklanacak. Uzman öğretmen olmaya hak kazanmış her öğretmen bir derece atlayacak ve maaşlarına ek olarak 1342 TL ücret alacaklar.

Bu durumda 10 yıl görev yapmış bir öğretmen 11819 TL maaş alırken uzman öğretmen unvanını aldıktan sonra 13161 TL maaş alacak. (kaynak: kamudanhaber.net) 📌Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN paylaşım grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenlik

📌Uzman Öğretmenlik-Başöğretmenlik Sınavı Soru Çözüm grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenliksorucozum