Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm öğretmenlere ve idarecilere başarı belgesi gönderildiğini açıkladı. Peki öğretmenlere verilen başarı belgesi MEBBİS'te nasıl görüntülenir? Başarı belgesinin çıktısı nasıl alınır? 

📌Türkiyenin En Büyük UZMAN ÖĞRETMEN ve BAŞÖĞRETMEN soru/cevap/yorum/paylaşım grubuna katılın! https://t.me/uzmanogretmenlik

📌Bir diğer Telegram grubumuz ise sadece soru - cevap grubumuzdur: https://t.me/uzmanogretmenliksorucozum

Öğretmenler, kendilerine verilen başarı belgesini görüntülemek için öncelikle MEBBİS'e giriş yapacaklardır. Sonrasında sırasıyla Kişisel Bilgiler Modülü ve Ödül Kaydı sekmelerine tıklayarak kendilerine verilen başarı belgelerini görüntüleyebilirler.

Okul idareleri tarafından ise başarı belgeleri toplu olarak çıkartılabilecektir. Başarı belgesini çıkartmak için MEBBİS'e giriş yaptıktan sonra sırasıyla e-Personel Modülü>Raporlar>Toplu Başarı Belgesi 2. Dönem sekmelerine tıklamaları gerekmektedir.

Koronavirüs salgını döneminde öğretmenlerin fedakarca görev yaptığının altını çizen Bakan Mahmut Özer, "2021-2022 yılı eğitim-öğretim yılı için son haftaya girdik. Bu eğitim öğretim yılını kararlı bir şekilde yüz yüze eğitimle tamamlayabilmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sürecin en büyük kahramanları öğretmenlerimiz. Öğretmenlerimiz gerçekten her gün maske ile ders anlattılar, süreçleri takip ettiler ve aşılama oranlarıyla da sadece Türkiye ortalamasının üzerinde değil OECD ortalamasının da çok üzerinde bir ortalamayla güzel bir örnek teşkil ettiler. 1. dönemin sonunda tüm öğretmenlerimize ve idari personelimize bu fedakarlıklarından dolayı başarı belgesi verdiysek, bugün itibariyle de tüm öğretmen ve idari personelimize 2. başarı belgesini göndermiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm öğretmenlerimizi, bu sürece katkı veren tüm idari personelimizi kutluyorum" dedi.

Kaynak: ogretmenmeb.com

Editör: Admin Admin