Bakan Tekin'den Bomba Açıklama: Öğretmenlere Rotasyon Rafa Kaldırıldı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenler için rotasyon uygulamasının iptal edildiğini duyurdu. Bu önemli kararla eğitim camiasında uzun süredir devam eden tartışmalara son verildi.

Öğretmenlerin ve Diğer Memurların 2024 Ocak ve Temmuz Emekli Maaşları Öğretmenlerin ve Diğer Memurların 2024 Ocak ve Temmuz Emekli Maaşları

Bakan Yusuf Tekin'in açıklamalarına göre rotasyon uygulaması iptal edildi. Daha önce 12-18 yıl arasındaki öğretmenlere rotasyon getirilmesi planlanıyordu. Ancak son gelişmelere göre bu plan rafa kaldırıldı.

Bakan Tekin, öğretmenlerle yapılan toplantıda şu açıklamalarda bulundu: "12-18 yıl periyotlarla öğretmenlere rotasyon getirme düşüncemiz vardı, ancak bu öneri reddedildi. Şu an rotasyonun gündemde olmadığını belirtiyorum, ancak bu konuda desteklerinizi bekliyoruz."

Rotasyonun Toplum Üzerindeki Etkileri

Rotasyon uygulaması, eğitim camiasını ikiye bölmüştü. Kimileri, bu uygulamanın öğretmenlerin deneyimlerini artıracağını ve eğitim kalitesini yükselteceğini savunurken, diğerleri ise rotasyonun öğrenciler arasında bağ kurma ve sürekli görev değişikliği nedeniyle eğitim kalitesini düşüreceğini düşünüyordu.

İptal kararıyla birlikte, bu konudaki tartışmalar sona ermiş gibi görünüyor. Önemli olan, eğitim kalitesini artırmak için yeni yöntemler ve politikalar geliştirmek olacaktır. (kaynak: ogretmenlericin.com)

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0