Bakan Tekin: Her ay öğretmenlerle buluşma günü yapalım istiyorum

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Her ayın ilk cumartesisi, pazarı olabilir öğretmenlerle buluşma günü yapalım istiyorum. Öğretmen arkadaşlarımızdan vakti olanlar gelsin, sohbet edelim, değerlendirme yapalım. Öğretmen arkadaşlarla istişareye, beraber yol yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

"Öğretmenlerle buluşma günü yapalım istiyorum"

Öğretmenlerle yaptıkları istişareleri kurumsal hale getireceklerini aktaran Tekin, "Her ayın ilk cumartesisi, pazarı olabilir öğretmenlerle buluşma günü yapalım istiyorum. Bakanlıkta, konferans salonumuzda açık kapı. Öğretmen arkadaşlarımızdan vakti olanlar gelsin, sohbet edelim, değerlendirme yapalım. Buna bir isim vermedik ama öğretmenlerle istişare günü, Öğretmenler Günü'nü bir gün olmaktan çıkarıyoruz gibi bir şeyler söyleyebiliriz" diye konuştu.

"Öğretmen arkadaşlarla istişareye, beraber yol yürümeye devam edeceğiz"

Tekin, şöyle devam etti:

"Bundan sonraki tüm işlerimizi öğretmen arkadaşlarımızla yürüteceğiz ve öğretmen arkadaşlarımızla çok daha yakın çalışacağız. Bunu çok istiyorum. Bizim fark edemediklerimizden bahsettiler. Mesela biraz önce içerideki arkadaşlarımız, güzel sanatlar lisesinden mezun olan arkadaşların lisans programlarına yerleşmesinde küçük bir teknik problemden bahsettiler. Bu tür şeyler bizi zenginleştirecek, daha doğru ve daha güzel şeyler yapmamızı sağlayacak. O yüzden öğretmen arkadaşlarla istişareye, beraber yol yürümeye devam edeceğiz."

Bakan Tekin, açıklamasının ardından okuldan ayrıldı.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi

Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik

Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Editör: Admin0 Admin0