Gazeteci Deniz Zeyrek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla bakanların hangi illerden aday olacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in ise Malatya'dan milletvekili adayı olması bekleniyor.

Fox TVde yayınlanan "Orta Sayfa" programında, gazeteci Deniz Zeyrek, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın, bakanlarını milletvekili adayı olarak belirlemeyi düşündüğünü açıkladı. Zeyrek, her bir oyun Erdoğan için değerli olduğunu vurgulayarak, "50+1deki bir oyun bile çok önemlidir. Sayın Cumhurbaşkanı, bu bir oyun için bile büyük bir çaba sarf ediyor ve daha önce de benzer bir taktiği uygulamıştı" şeklinde ifade etti.

MAHMUT ÖZER MALATYADAN

Zeyrek ayrıca, Erdoğanın bakanlarının performansından memnun olduğunu ve 11 bakanı oy artırmak için milletvekili adayı göstermeyi düşündüğünü belirtti. İçişleri Bakanının milliyetçi oyları getireceğine inandığını dile getiren Zeyrek; Hulusi Akarın Kayseriden, Mahmut Özerin Malatyadan, Fahrettin Kocanın ise Hataydan aday gösterilebileceğini söyledi. Diğer bazı bakanların da deprem bölgesinde çalıştıkları illerde aday gösterilebileceğini belirten Zeyrek, Erdoğanın kabinesinin tamamını milletvekili adayı göstermeyi düşündüğünü ifade etti.

Duvar

Editör: Admin0 Admin0