Boşanma aşamasındaki eşini okulda öldüren katil kocanın, bahçe duvarından atlayarak içeri girdiği ortaya çıktı. Talihsiz kadının 11 bıçak darbesi aldığı öğrenildi.

Ankara'daki okulda cinayet: Bahçe duvarından atlayarak girdi

M.K.(33), dün akşam saatlerinde şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma aşamasında olduğu 12 yıllık eşi 2 çocuğunun annesi G.K. (29) temizlik görevlisi olarak çalıştığı Ankara'nın Sincan ilçesindeki Şehit Gökhan Uysal Ortaokulu'na geldi.

Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Mehmet Kuyar, tartıştığı eşini'ı bıçaklayarak kaçtı.

OKULA DUVARDAN ATLAYARAK GİRDİ

Ağır yaralanan Kuyar, ambulansla kaldırıldığı Ankara Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi'nde doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

M. K.'ın ise bahçe kapısında güvenlik bulunan okula duvardan atlayarak girdiği ve öğrenciler ile öğretmenlerin okuldan ayrılmasından sonra sınıfta tartıştığı eşini bıçaklayarak kaçtığı belirlendi.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Başvurusu Ne Zaman Yapılacak? Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

"11 BIÇAK DARBESİ VURMUŞ"

G.K.'ın Mersin'de yaşayan ve cenazeyi teslim almak için gelen yakınları, Ankara Adli Tıp Kurumu önünde büyük üzüntü yaşadı.

G.K.'ın dayısı  "Yeğenim okulda çalışıyordu. Eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşıyordu ve bu sebeple anlaşmalı şekilde boşanacaklardı. Ayrılmanın eşiğindeyken aralarında bir tartışma yaşanmış. Olay günü de okulun dağılmasını beklemiş ve daha sonra içeri girmiş. Herkesin dağılmasını beklemiş. Ondan sonra da sınıfın içerisinde bıçaklamış, 11 bıçak darbesi vurmuş. Olayı gören mesai arkadaşı varmış ama korkudan kaçmışlar. Yaklaşık 12 yıldır evliydiler." dedi.

"KADIN ÖLÜMLERİ NE ZAMAN BİTECEK?"

Kuyar'ın teyzesi Yurdagül Gilik ise "İşinin başındaki yeğenimizi linç etti. Bu kadın ölümleri ne zaman bitecek? Her ayrılan öldürülmeli mi, bunu anlamıyoruz. Bizler de bir anneyiz, yazık değil mi, resmi bir kurumun içinde gerçekleştiriyor olayı. Yaklaşık 1 hafta önce yeğenimle görüştüm, anlaşmalı boşanacaklarını söylüyordu ama böyle oldu." ifadelerini kullandı.

KATİL KOCA ARANIYOR

Otopsi işlemleri tamamlanan G.K. cenazesi, Mersin'de toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edildi.

Öte yandan polis, olayın ardından kaçan M.K. yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. (ogretmenmeb.com)