2024 yılı iller arası yer değiştirme kılavuzunda değişen hizmet puanı kriteri ne oldu? Yer değiştirme isteğinde bulunacak olan öğretmenin taşıması gereken şartlar haberimizde

Bakanlığın mebbis.meb.gov.tr ile personel.meb.gov.tr adresi 3 Haziran tarihi itibariyle erişime açılacak. Elektronik başvuru formunu dolduran adaylar il dışı tayin talebinde bulunacak. Yer değiştirme isteğinde bulunacak olan öğretmenin elektronik ortamda başvuru formu üzerinde yer alan atama alanı, kimlik bilgileri, öğrenim türü, hizmet süresi hizmet puanı gibi bilgileri dikkatle kontrol edip eksik olabilecek bilgilere karşı il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile görüşecek.

2024 yılında il dışı tayin isteyecek olan öğretmenler için hizmet puanı kararı ne oldu? Atamalar sırasında öğretmenlerin yapacağı tercihlerde hizmet puanı üstünlüğü dikkate alınacak.

Başvuru kayıt işlemleri yapıldıktan hemen sonra hizmet puanlarına etki edecek değişiklikler, başvuru sistemine yansımayacağından ilgililerin hizmet puanı etki edecek değişiklikleri yer değiştirme başvurusunu yapmadan önce tamamlaması gerekecek.

41.Seçeneği İşaretleyenler Ne Olacak?

İller arası yer değiştirme başvurusu sırasında aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edilebilecek. 41. seçenek olarak bir il tercih etme hakkı da bulunacak. 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41. seçenek işaretlenemeyecek. 41. seçeneği işaretleyenlere ne olacak?

Atama kılavuzunda yer verilen bilgiye göre 41. seçeneği işaretleyenler yalnızca tercih etmiş olduğu ildeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı esasına göre bilgisayar kurası ile atanabilecek.

MEB'den Son Dakika İL DIŞI Yerdeğiştirme AÇIKLAMASI MEB'den Son Dakika İL DIŞI Yerdeğiştirme AÇIKLAMASI

Hizmet Puanına Bakılmayacak Haller

Atama işlemi iptal edilenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında boş norm kadro bulunmayanlar hizmet puanına bakılmaksızın norm kadro fazlası öğretmen olarak belirlenecek. Yer değişikliği başvurusunda bulunacak olan öğretmenin hizmet puanı başvurunun son günü 7 Haziran tarihi dikkate alınarak belirlenecek. (mebhocam com tr)Öğretmenlerin İller Arası ve Özür Grubu Yer Değiştirme Telegram Grubuna Katılmak için TIKLAYINIZ 

Editör: Admin0 Admin0