Maraşta Yaşanan iki büyük depremin ardından 15 tatil 2 hafta daha uzatılmıştı. Okullar 71 İlde 20 şubat Pazartesi günü eğitim öğretime başladı. 2 haftalık kayıp sürenin nasıl telafi edileceği ise merak konusu oldu.

Bakanlığın yeni bir çalışma takvimi üzerinde çalıştığı biliniyor. Yakında açıklanacak.

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı takvimle nisan ara tatil takvimini paylaştı. Okullarda ikinci ara tatil 17-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Yaşanan depremler nedeniyle okullarda 2. yarıyılın iki haftalık bir gecikme ile başlaması nedeniyle Bakanlığın Nisan ayındaki ara tatili kaldırmayı düşünüp, 16 Haziranda kapanması gereken eğitim öğretim yılının bir hafta daha uzatılarak 23 Haziran tarihine çekmesi bekleniyor.

Bakan ÖZERin konu üzerinde çalışılması talimatını veridği, açıklamayı ise Cumhurbaşkanı Erdoğanın önümüzdeki günlerde Kabine toplantısı sonrası açıklaması bekleniyor.

Peki Okullarda Ara Tatil Kakacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER'in Bakan Ziya SELÇUK döneminde getirilen Kasım ve Nisan aylarındaki ara tatillere sıcak bakmadığı biliniyor.

Bir çok eğitiimci ve öğretmen de ara tatillerin öğrencilerde bir rehavet oluşmasına neden olduğu ve eğitim öğretime bir katkısı olmadığı görüşünde. 

Özellikle tatyil dönüşü öğrencilerin okula ve eğitim öğretime adapte olmakta güçlük çektikleri biliniyor.

Okullarda ara tatilin kuvvvetle muhtemel kakması bekleniyor. 

Eğitim kamuoyunda da arzu edilen ve beklentilerin bu yönde olduğu ise biliniyor.

kaynak: Ajanskamu.net

Editör: Admin0 Admin0