Ali Yalçın'ın Memur Maaşlarına İlişkin Konuşması

Ali Yalçın, Kocaeli 1 No’lu Şube'nin düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısında yaptığı konuşma ile dikkat çekti. Genel olarak geçim sıkıntısının büyüklüğünden bahseden Yalçın, memurların maaşlarının enflasyona karşı korunması ve alım gücünün arttırılması için iki önemli yöntem önerdi.

Yeni Düzenlemelerle Memur Maaşlarında Enflasyona Karşı Koruma

Ali Yalçın, genişletilmiş il divan toplantısında yaptığı memur maaşı açıklamalarıyla dikkat çekti. Enflasyona karşı memur maaşlarının korunabilmesi için iki çözüm önerisinde bulundu. İlk olarak, Eşel Mobil sisteminin uygulanmasını öneren Yalçın, bu sistemin memurların mali haklarını iyileştireceğini vurguladı. Eşel Mobil sistemi ile ilgili açıklamalarında, "Eşel mobil sisteminin uygulanmasını istiyoruz. Olmuyorsa üçer aylık dönemlerde artış yapılması gerektiğini ifade ediyoruz." şeklinde konuştu.

Vergi Yükünün Azaltılması Çağrısı

Ali Yalçın'ın konuşmasında memur maaşlarına dair ikinci çözümü ise 'Ücretliler üzerindeki vergi yükünün azaltılması' oldu. Yalçın, gelir vergisinin yüzde 15'e sabitlenmesi ve vergi sisteminin değiştirilmesi çağrısında bulunarak, "Refahın adil paylaşımının, gelir dağılımında adaletin sağlanması gerektiğini söylüyoruz. Sabit gelirlinin enflasyona ezdirilerek, vatandaşın fakirleştirilerek enflasyonla mücadele edilemeyeceğini ifade ediyoruz." dedi. Ayrıca, memurlar üzerindeki vergi yükünün azaltılmasının, enflasyonun düşürülmesine, fiyat istikrarının sağlanmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Kaç Lira Olacak? Öğretmenlerin Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği Kaç Lira Olacak?

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin0 Admin0