Otomobil kullanıcıları zam gelmeden yeniden akaryakıt istasyonunun yolunu tutacak. Kısa süreliğine yapılan bir indirim sonrası zam yeniden kaçınılmaz oldu…

Küresel piyasalarda dalgalanan petrol fiyatları, akaryakıta anında yansıyor. Döviz kurunda yaşanan değişiklik ve ÖTV zammı sonrasında benzin ve motorin ciddi bir zam görmüştü. Kısa süre içinde 35 liranın üzerine çıkan akaryakıt tarihi zirvelerini yelken açtı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), tarafından gelen haberlere göre 22 Ağustos Salı günü akaryakıt fiyatlarında yeniden düzenleme yapılacak. Hemen hemen her gün değişen fiyatlar nedeniyle insanlar takip etmek da zorlanıyor.

Akaryakıt zammından önce vatandaş aracını fullemek istiyor

Salı günü yeni bir zam gelmeden önce imkanı olan vatandaş aracın deposunu doldurmak istiyor. Her bineğin kapasitesi değişkenlik gösterirken, bir arabanın ortalama full kapasiteye ulaşması 2 bin lirayı buluyor.

Yaz başında 850 ile 1000 lira arasında fullenen depolar şu an da 1800 ile 2200 lira anca doluyor. Henüz bir sene geçmemesine rağmen akaryakıt fiyatlarında 2 kata varan zam oranı oluştu.

22 Ağustos Salı günü tekrardan 1 lira zam gelmesiyle fiyat 40 liraya adım adım yaklaşıyor. Yıl sonu gelmeden 40 ile 50 lira olacağı tahmin ediliyor. Zammın ardından motorinin litresi Türkiye genelinde 37,50 lira ile 38,80 liraya satılacak. (kaynak: kamuajans.com)

Editör: Admin0 Admin0