Memur-Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN'dan %30 Zam Sonrası Sosyal Medya Hesabından Açıklama:

MÜCADELEMİZDE YILMADIK, GÜVENİMİZDE YANILMADIK

1-İlave zam talebimizi her mecrada olduğu gibi Sözleşmeliye Kadro Şölenimizde de haykırdık, güçlü teşkilatımızla birlikte yüksek ses çıkardık; mücadelemizde yılmadık, devletimize güvenimizde yanılmadık, maaş artışını %30'a çıkardık.

2-Memur-Sen kazanıma giden yolda; ilmek ilmek dokuyarak, etkili temaslarda bulunarak, piyasanın gerçeklerini ve sahanın beklentilerini analiz edip doğru şekilde aktararak büyük bir mücadele ile sonuca ulaşmış, İyi ki Memur-Sen var dedirtmiştir ve dedirtmeye devam edecektir.

3-Milletimize güven veren devletimiz, bütün Dünya krizden nasıl çıkarız diye düşünürken faiz lobisinin tuzağına düşmemiş, emperyalizmin adaletsizliğine karşı durarak emeğin değerini yükseltmiş,diğerlerinin aksine imkansızları gerçeğe dönüştürerek Dünyaya iyi örnek oluşturmuştur.

4-Çalışma hayatında her biri reform olan; geniş kapsamlı ek gösterge düzenlemesi, 500 bin sözleşmelinin kadroya geçirilmesi Memur-Sen’in mücadelesi Türkiye’nin kararlı iradesiyle hayat bulmuş, ‘ek zam’ adımı atılması gerekliliği yönündeki çağrımız gecikmeden karşılık bulmuştur.

5-Kamu görevlileri/emeklilerine uygulanacak %30 artış; %8 Toplu Sözleşme artışı ve %7,84 enflasyon farkına ilave %13,52’lik refah payı olarak uygulanmalıdır. Yetkili Konfederasyonu’nun çağrısına ve coşkulu teşkilatın inancına gecikmeden cevap veren @RTErdogan  'a teşekkür ederiz.

----------------------------------

%30 Zamma Göre 2023 Ocak Ek Ders Ücretleri Haberi İçin TIKLAYINIZ

Yüzde 30 Zam Oranına Göre Öğretmen (Uzman ve Başöğretmen) Maaşları Haberi İçin TIKLAYINIZ

Editör: Admin Admin