ALES 2024 sınav tarihi ÖSYM’nin sınav takvimini paylaşmasıyla birlikte netleşti. Önümüzdeki yıl 3 kez gerçekleştirilecek olan ALES’in tüm sınavlarının başvuru tarihleri de belli olmuş oldu. Peki, 2024 ALES sınavları ne zaman? İşte Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuru tarihleri ne zaman olacak?

2024 ALES tarihleri ne zaman?

ALES 2024 sınav tarihi ÖSYM’nin sınav takvimini paylaşmasıyla birlikte netleşti. Önümüzdeki yıl 3 kez gerçekleştirilecek olan ALES’in tüm sınavlarının başvuru tarihleri de belli oldu. Peki, 2024 ALES sınavları ne zaman? İşte Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuru tarihleri ne zaman olacak? Binlerce adayın katılımı yapılacak olan ALES sınavları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2024 yılında da 3 kez gerçekleştirilecek. İşte sınavların yapılacağı o tarihler ve başvuruların alınacağı günler…

ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde paylaşılan bilgilere göre 2024 ALES/1 sınavı için başvurular 1-11 Mart 2024 tarihleri arasında alınacak. Adaylar için geç başvuru günü ise 19 Mart 2024 olacak. Sınav ise 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. 2024 yılının ilk ALES'inin sınav sonuçları ise 10 Mayıs'ta açıklanacak. ALES'te gerçekleşecek olan ikinci sınav için başvurular 3 Haziran 12 Haziran tarihleri arasında alınacak. 28 Temmuz'da gerçekleşecek olan sınavın sonuçları ise 16 Ağustos'ta erişime açılacak. ALES'in 2024 yılındaki son sınavı olan ALES/3 ise 17 Kasım'da yapılacak. Bu sınavın başvuruları ise 1-9 Ekim 2024 tarihleri arasında olacak.

ÖSYM’nin diğer sınav tarihleri ve detayları hakkında diğer haberlerimizden öğrenebilirsiniz.

Kaynak: kamuajans.com

ÖSYM 2024 Yılı Sınav Takvimi 
(Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır.)

LGS'de o hatayı yapan öğretmenler soruşturma geçirecek LGS'de o hatayı yapan öğretmenler soruşturma geçirecek

WHATSAPP KANAL ve GRUPLARIMIZA DAVETLİSİNİZ!

ÖğretmenX Haber Öğretmen Grubu (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp grupları) https://chat.whatsapp.com/HzsyRWyhAICFVYRtIbF2m8
* Whatsapp gruplarda ad, soyad, tel bilgilerinizin diğer kişilerin görmemesi için düzenleyebilirsiniz.

ÖğretmenX Haber Paylaşım Kanalı (Türkiyenin en büyük öğretmen whatsapp kanalı) 
https://whatsapp.com/channel/0029Va5SUWqElah0SpnlNU1z 
* Whatsapp kanalda ad, soyad, tel diğer bilgilerinizi diğer kişiler kesinlikle  göremez. Kullanmak için whatsapp güncellemeniz gerekir.

Türkiye’nin en büyük öğretmen telegram kanalınıza davetlisiniz: https://t.me/ogretmengundemi
Paylaşıma açık uzman öğretmenlik grubumuzda öğretmenin gündemini birlikte değerlendirebiliriz:
https://t.me/uzmanogretmenlik
Ayrıca sınav görevi kanalımıza görevleri yakından takip edebilirsiniz:  https://t.me/sinavgorevi

Halka arz haber, bilgi paylaşım grubumuza katılabilirsiniz   https://t.me/+P44GkHZT5rNhODhk

Editör: Admin Admin