Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Öğretmen atamalarında yüzde 50 KPSS puanı, yüzde 50 mülakat puanı belirleyici olacak. Öğretmen atamaları için başvuru süreci 20 Mayıs'ta başlayacak.  Henüz 2024 MEB öğretmen atama kılavuzu yayınlanmamıştır. Öğretmen Atama Telegram grubuna katılmak için TIKLAYINIZ 

Öğretmen Atamalarında Uygulanacak Mülakat Soruları Nasıl Olacak? Öğretmen Atamalarında Uygulanacak Mülakat Soruları Nasıl Olacak?

Kılavuzun 1 hafta içerisinde açıklanması beklenmektedir.

İŞTE MEB'in Açıklaması

Millî Eğitim Bakanlığınca, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin atama takvimi ile branş bazında kontenjan dağılımları da açıklandı. 

Buna göre sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihleri 20- 31 Mayıs tarihleri arasında alınacak. 

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri, 10 Haziran'da ilan edilecek, adayların gireceği sözlü sınavlar ise 1 Temmuz tarihinden itibaren başlayacak. 

Öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 87 alandan en fazla kontenjan ayrılan beş branş ise şöyle: Sınıf öğretmenliği 3 bin 263, özel eğitim 2 bin 499, Rehberlik 1.597,  din kültürü ve ahlak bilgisi 1.594, İngilizce 968. 

Tekin 20000 Öğretmen Ataması ve Branş Dağılımını Açıkladı!

Bakan Tekin, 20 bin öğretmen atanacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Tekin, 20 bin öğretmen atanacağını söyledi. Bakan Tekin'in açıklamasına göre, sınıf öğretmenliği için 3 bin 263, özel eğitim öğretmenliği için 2 bin 499, rehberlik öğretmenliği için bin 597, din kültürü ve ahlak bilgisi bin 594, İngilizce 968 öğretmen atanacak. Öğretmen Atama Telegram grubuna katılmak için TIKLAYINIZ 

TÜM BRANŞLARIN DAĞILIMI 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı branş bazında dağılımları ve atama takvimini açıkladı. 20 bin öğretmen atamasında branş bazında dağılımlar

Editör: Admin0 Admin0