11-15 Nisan Seminerlerini Tamamlayan Öğretmenlerin Listesi MEBBİS'te Erişime Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasındaki mesleki çalışmaların uzaktan eğitim yöntemiyle yapılması kararlaştırılmıştı. Açılan 14 eğitimden en az 1 tanesinin tamamlanması gerekiyordu.

Seminerler www.oba.gov.tr adresi üzerinden 11 Nisan Pazartesi günü erişime açıldı. 15 Nisan Cuma günü ise seminerlere erişim kapatıldı.

Eğitimleri öğretmenlerin büyük bir kısmı tamamladı. Fakat seminerleri tamamlamayan öğretmenlerin de olduğu bilgisi Ogretmenmeb.com'a ulaşmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili olarak adım attı ve MEBBİS'e açılan ekran ile seminerleri tamamlayan ve tamamlamayan öğretmenlerin listesi erişime açıldı.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik İçin Son Dakika Açıklaması! Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik İçin Son Dakika Açıklaması!

MEBBİS'e kurum girişi yapıldıktan sonra sırasıyla şu adımlar takip edilmelidir:

Hizmet İçi Eğitim Modülü > Notlar ve Duyurular > 11-15 Nisan 2022 Mesleki Gelişim Seminerleri Öğretmen Katılım Listesi

Liste açıldığında öğretmenlerin isimleri ve isimlerin yanında ''ALDI-ALMADI'' bilgisi yer almaktadır.

Peki 11-15 Nisan Ara Tatil Seminerlerini Tamamlayamayan Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenir Mi?

MEB Personel Genel Müdürlüğü, 24.01.2022 tarih ve ''Mesleki Çalışma Programı'' konulu yazısında bu duruma açıklık getirmişti.

MEB tarafından gönderilen yazının özeti şu şekilde:
''Mesleki çalışmalara fiilen katılan öğretmenlere 15 saate kadar ek ders ücreti ödenir. Söz konusu eğitimlere fiilen katılmayan öğretmenlere ise ek ders ücreti ödenmez.''

İşte MEB'in konuyla ilgili resmi yazısı:

Kaynak: ogretmenmeb.com