Deprem bölgesinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yapmış olduğu basın açıklamasında 1 mart tarihine kadar okulların tatil edildiği duyurusunda bulunmuştu. Deprem bölgesinden başka illere şuan da öğrenci nakilleri devam ediyor. 1 Mart Çarşamba günü deprem bölgesinde okullar açılacak mı? Deprem Bölgesinde hangi illerde okullar tatil? Ayrıntılar haber detayımızda...

Depremin olduğu ilk günden bu tarafa Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer deprem bölgesinde eğitimin normalleşme sürecine geçmek için deprem bölgesinde faliyetlerine devam ederken bir taraftanda komuoyuna eğitim-öğretim konuları hakkında basın mensupları aracılığıyla duyurularda bulunuyor.

Bakan Özer, deprem bölgesinden yapmış olduğu açıklamada 11 ilimiz için 1 Mart'ta kadar okulların tatil edildiği açıklamasında bulunmuştu. Bazı illerde 13 Mart bazı illerde ise 27 Mart tarihi öne çıkıyor.

İşte, 1 Mart Çarşamba günü eğitime başlayacak iller:
Bakan Özer illerimizi  3 kateğoride değerlendirmişti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yapmış olduğu açıklamada; Birinci kategoride Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa yer alıyor. Bu illerimizde 1 Mart itibarıyla eğitime başlıyoruz.

İkinci kategoride yer alan Adana, Gaziantep ve Osmaniye illerinde eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen ara 13 Mart'a kadar uzatıldı.

Üçüncü kategoride ise; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay yer alıyor. Bu illerde de 1 Mart tarihine kadar verilen ara 27 Mart tarihine kadar uzatıldı.

Sonuç olarak; Eğitim-Öğretim adına eğitimin normalleşmesi için Milli Eğitim Bakanlığı hasar tespit raporlarına göre il il eğitimi normal hale getirmeyi planlıyor. (kaynak:kamudanhaber.net)

Editör: Admin0 Admin0