2022 Temmuz ve Yıl Sonu İçin Çarpıcı Altın Tahmini

İslam Memiş'ten altın alamayana gümüş tavsiyesi

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, döviz yatırımlarında avro ve sterlindeki fırsatlara dikkat çekerken, altın ve gümüş alımlarının da doğru bir tercih olacağını ifade etti.

Son dönemde avro ve sterlinin değer kaybettiğini söyleyen İslam Memiş “Yatırımcı değeri artan değil, değeri kaybeden yatırım araçlarına yönelmeli. EUR/USD paritesi 1.17’den 1.0490’a geriledi. Sterlin/USD paritesi, 1.37’den 1.2486’ya geriledi. Bunlar bence çok güzel fırsatlar” dedi. 

Doların önümüzdeki aylarda yükselişini sürdüreceğini, bu nedenle altın ve gümüşün gram fiyatının da hızlı yükselebileceğini ifade eden Memiş, şunları söyledi:

Dünyada artan enflasyon, büyüme endişeleri ve jeopolitik gelişmeler emtia fiyatlarını olumlu yönde destekleyecektir. Gram altın 2021 Aralık’ta 600-630 aralığındaydı. Bugün 880-960 lira aralığında. Gümüşün gramı 7,50 liraydı bugün 10,79 lira. Dolayısıyla altın ve gümüş gibi yatırım araçları her daim kazandıracaktır. Bu yıl sonuna kadar altının gram fiyatında 1.450, gümüşün gram fiyatında 20 lira seviyesini bekliyorum. Temmuz ilk zirve seviyesi olabilir. Ancak gümüş tarafından hareketlerin olumlu yönde daha hızlı olacağını düşünüyorum. Gümüşün ons fiyatı 22,48 dolar, gram fiyatı 10,79 liraya geriledi. Altın pahalı artık alamıyoruz diyenlere büyük fırsat sunuyor. Altından daha fazla kazandıran bir yatırım aracından bahsediyorum. Her fırsatta alınmalı. Altın borcu olan, düğün yapacak veya altın yatırımı yapacak olanlar bence bugünleri değerlendirmeli.

Temmuz ayında memur ve emeklilere ilave bir zam gelebilir Temmuz ayında memur ve emeklilere ilave bir zam gelebilir

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ