Anne Babalar DİKKAT! 65 Çocuk Hastanelik Oldu!

TikTok akımı nedeniyle 65 çocuk hastanelik oldu

TikTok’ta ortaya çıkan yeni akım çocukları da kapsayan birçok insanı hastanelik etti. Hemen oynayarak oyunun tadını çıkar. TikTok kullanıcıları arasında yaygınlaşan akım nedeniyle şimdiye kadar 65 çocuk hastaneye kaldırıldı.

Sosyal medya akımları ne yazık ki tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. TikTok, bu konuyla sürekli olarak gündeme geliyor. Tehlikeli akımlar nedeniyle bazı ülkelerde yasaklarla karşılaşan uygulama hala popülerliğini koruyor.

3 yıl boyunca yapılan ve ciddi sağlık sorunlarına sebep olan bir TikTok akımı bugün gündemimizde. Bu akım, kişilerin iki küçük top mıknatısı dilin iki tarafına yerleştirip, dillerinde piercing varmış gibi göstermelerini kapsıyor. İngiltere'de geçtiğimiz 3 yılda mıknatıs yutma nedeniyle hastaneye başvuran çocuk sayısıysa 65'i aştı.

Türkiye'nin yeni nüfusu belli oldu Türkiye'nin yeni nüfusu belli oldu

11 yaşındaki Ellis Tripp adlı çocuk, küçük manyetik toplardan yaklaşık 5 adet yuttu ve hastaneye götürüldüğünde acilen ameliyata alınıp yaklaşık 6 saat süren bir ameliyat geçirdi. Bu ameliyatta, bağırsağındaki topların çıkarılabilmesi bağırsağın bir kısmının alınması gerekti. Durum hakkında isyanda olan annesi, çocuğu hastaneye zamanında ulaştırılmasaydı bu TikTok akımının onu öldürebileceğini ve ebeveynlerin çocuklarını bu konular hakkında bilinçlendirmesi gerektiğini söyledi.

Ellis Tripp dışında 13 yaşındaki bir kız çocuğu da bu akıma katılmak isterken ciddi ameliyatlar karşısında kalanlardan. Annesinin sözlerine göre küçük kız, manyetik toplardan tam 15 adet yuttu. Çapı 6 milimetreyi geçmeyen bu toplar kolayca yutuluyor ve vücut içine girdiklerinde birbirlerini çekerek kan akışına ve vücuttaki organlara zarar veriyorlar.