Yılan hikayesine dönen memur ve emekli maaşlarına ilişkin AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş, emekli ve memur zamlarına ilişkin çalışmalara bu haftadan itibaren başlıyoruz

Yılan hikayesine dönen memur ve emekli maaşlarına ilişkin AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam ile ilgili olarak bu haftadan itibaren memurların ve emeklilerin alım güçlerinin azalmaması için gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

Yılan hikayesine dönen memur ve emekli maaşlarına ilişkin AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam ile ilgili olarak bu haftadan itibaren memurların ve emeklilerin alım güçlerinin azalmaması için gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyledi.

Yarın açıklanacak olan aralık ayı enflasyon verisiyle birlikte memur ve emeklilerinin maaşlarına gelecek zam miktarı belli olacak. Bu zam sözleşme kapsamında yapılan zam olacak. Herhangi bir ek zam içermeyecek. Ancak artan enflasyon nedeniyle daha önce de sözü edilen ek zam konusuna AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş açıklık getirdi.

İstanbul Sancaktepe'de düzenlenen programa katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, memur ve emekli zamlarıyla ilgili açıklamada bulundu. İşte memur ve emekli zammı haberinin detayları..

"BU DURUMU KISA ZAMANDA AŞACAĞIZ"
Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı Teşkilat Akademisi programında partililere hitap eden Kurtulmuş, ekonomi gündemine de değindiği konuşmasında, "Büyük bir kısmı Türkiye'den değil, küresel ekonomideki dalgalanmalardan kaynaklanan bu durumu en kısa zamanda aşacağız. Özellikle hayat pahalılığı karşısında vatandaşlarımızın yükünü azaltarak yolumuza devam edeceğiz." dedi.

Kurtulmuş, "Hayat pahalılığının ortaya çıktığı aralık ayının ilk haftalarından itibaren söylediğimi şimdi bir taraftan Türkiye'nin üretim gücünü artırıp Türkiye'nin küresel markalarla rekabet etmesini sağlamak için mücadele ederken diğer taraftan hayat pahalılığının ortaya çıkardığı sonuç dolayısıyla 'Vatandaşlarımızı ezdirmeyeceğiz.' diye söz verdik mi? Türkiye'de Cumhurbaşkanımızın açıkladığı asgari ücret 4 bin 253 lira, tarihi bir artış ortaya koydu, milletimizin için hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun." değerlendirmesini yaptı.

EMEKLİ VE MEMUR ZAMLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Kurtulmuş, bu haftadan itibaren memurların ve emeklilerin alım güçlerinin azalmaması için gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirterek, halkın refah içinde büyümeye devam edeceğini kaydetti.

"Yeniden Büyük Türkiye" kavramın her alanda büyümeyi ve gelişmeyi ifade ettiğini dile getiren Kurtulmuş, şöyle devam etti:

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Başvurusu Ne Zaman Yapılacak? Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

"Tarih boyunca içinde bulunduğumuz coğrafya, dünyanın en zor coğrafyasıdır. Hatta Malazgirt'ten bu yana bu topraklarda rahat ve huzur içerisinde geçen neredeyse bir günümüz olmamıştır. Hele hele bu günlerde dünyanın büyük değişimler yaşadığı, hem ekonomik sistemlerin köklü şekilde değiştiği, güç mücadelelerinin alabildiğince yoğunlaştığı bu dönemde, Türkiye'nin merkezinde bulunduğu coğrafya fevkalade önemli bir hale gelmiştir. Kafkaslar, Balkanlar, Karadeniz, Akdeniz, Orta Doğu, Kuzey Afrika... Yakın coğrafyamıza baktığımız zaman bütün dünyanın büyük güçlerinin kapıştığı, mücadele ettiği, rekabet ettiği, hatta çatışma içine girdiği bölge burasıdır. Bu saydığım bölgeyi hilal olarak görünce tam ortası Türkiye ve Anadolu kıtasıdır. Burası yine küresel bir meydana okumayla karşı karşıyadır. Bu bölgede ayakları üzerinde zor duran, milletine güvenmeyen, devletiyle milletinin ayrı telden çaldığı, sanayisinin, makinelerinin, İHA'larının, SİHA'larının, savunma sanayisinin olmadığı, elindeki tüfeğinin kurşunlarının dışarıdan geldiği bir Türkiye olamaz. Onun için Türkiye'nin 19-20 yıldaki başarısı tesadüfi bir başarı değildir."

"TÜRKİYE DOĞRU BİR İSTİKAMETTE DEVAM EDİYOR"

Türkiye'nin yeniden büyük olmasının siyasi bir hedeften çok mecburiyet olduğunu, güçlü şekilde ayakta duramayanın dünyanın büyük güçlerinin paçavrası olacağını söyleyen Kurtulmuş, Türkiye'nin doğru bir istikamette devam ettiğini, bu istikamette daha yürünecek çok yol olduğunu anlattı.