YÖNETMELİK:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB'den Kurs Onaylarında Tereddüte Düşülen Hususlar
 Okul ve kurum müdürleri dikkat! Milli Eğitim Bakanlığı'dan kurs onaylarında tereddüt edilen hususlara önemli bir açıklama geldi.


Bakanlığımıza bağlı taşra teşkilatında yer alan eğitim kurumlarımızın da tüm resmî yazışmalarını Doküman Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden gerçekleştirmeye başlamalarının ardından; daha önce ıslak imzalı şekilde düzenlenen kurs açma onaylarının, DYS üzerinden mi alınacağı yoksa ıslak imza suretiyle mi düzenleneceği hususunda tereddüte düşüldüğüne ilişkin ilgi (b) yazı incelenmiştir.

Genel Müdürlüğümüze bağlı yaygın eğitim kurumlarımızın iş ve işlemlerine ilişkin usul ve esasları belirleyen ilgi (a) Yönetmeliğin "e-Yaygın Sistemi" başlığı altında yer alan 69'uncu maddesinde; yaygın eğitim kurumlarımızda düzenlenen kurslarda birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla iş ve işlemlerin veri tabanı üzerinden yürütülmesi hükme bağlanmış; ayrıca aynı maddenin 2'inci bendinde "...kurs açma ve kapatma onayları, kurs bitirme belgeleri...


Bakanlıkça belirlenen diğer iş ve işlemler sistem ortamı üzerinde yürütülür." hükmüne yer verilmiştir.


Bu kapsamda; yaygın eğitim kurslarına ait iş ve işlem süreçlerinin; zaman kaybının ve kırtasiyeciliğin azaltılması, işlem mükerrerliklerine son verilmesi amacıyla hazırlanarak uygulamaya koyulan e-Yaygın Sistemi üzerinden yürütülmesi gerekmektedir.

e-Yaygın Sistemi üzerinden hazırlanan ve ilgi (a) Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yetkili makamlarca elektronik ortamda onay işlemi gerçekleştirilen kurslara ait her türlü iş ve işlemin ayrıca DYS ve ıslak imza ile yazılı ortamda yürütülmemesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. (kamuajans.com)2019 Ocak Öğretmenlerin Net Maaşları
(Kademe/Derecelerine Göre Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje...
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Haberi Oku