YÖNETİCİ:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sınavdan Önce (Müdür Yardımcılığı) Atananların  Açıklandığı İddiası

Denizli'de okullara atanacak müdür yardımcılarının isimlerinin sınavdan önce sosyal medyada paylaşıldığı iddiası üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde okullara atanacak müdür yardımcılarının listesinin sınav yapılmadan önce sosyal medyada paylaşıldığı iddiası üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme başlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Acıpayam'da temmuz ayında atanacak okul müdür yardımcılarının listesinin WhatsApp grubuna atıldığı iddiasıyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, listeyi kimin hazırlayıp, gruba kimin gönderdiğinin belli olmadığını ifade etti.

Olayla ilgili inceleme başlatıldığını bildiren Oğuz, "İl Milli Eğitim Müdürü olarak mülakatı yapacak komisyonda kimlerin olacağını bilmiyorum. Sınav komisyonunun dışında böyle bir liste hazırlanması mümkün değil. Okullara yapılacak atama ile paylaşılan bu liste aynı olursa o zaman böyle bir sıkıntının olduğu ortaya çıkar. Müfettişler olayı araştırıyor." diye konuştu.

Acıpayam'da, MEB'e bağlı okul müdürlerinin yer aldığı belirtilen "okul müdürleri" WhatApp grubuna İlçe Milli Eğitim Müdürünün, temmuz ayında atanması beklenen ancak henüz sınavı yapılmamış okul müdür yardımcılarının yer aldığı bir listeyi paylaştığı öne sürülmüştü.

AA
2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
İsa 12 ay önce

Bu mülakat uygulamasından vazgeçilsin bütün idareciler ve öğretmenler yazılı sınavla atansın 1 yıl staj olsun ve idarecilik kalıcı bir görev olsun

Misafir Avatar
Veli 12 ay önce

Evet aynen doğru isimler belli, çıtlatılıyor bazen ortalığa düşüyor

ANKARA MEM Münhal Müdür-Müdür Yrd. Listesini...
ANKARA MEM Münhal Müdür-Müdür Yrd. Listesini Yayınladı TIKLA-İNDİR

Haberi Oku