31 NUMARALI REKLAM ALANI
e-YDS'de Önemli Değişiklik
 ÖSYM tarafından daha önce yayımlanan e-YDS kılavuzlarında, "e-YDS'ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir. e-YDS'ye katılmak amacıyla sınav ücreti ödeyen bir adayın, sınava katılsın veya katılmasın ödeme tarihinden itibaren bir takvim yılı (12 ay) boyunca yeniden sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecektir." hükmü yer almaktaydı.

Ancak, dün yayımlanan e-YDS 2016/11 sınav kılavuzunun incelenmesi neticesinde; bu konu ile ilgili düzenlemeye gidildiği görülmüştür.

Bundan böyle e-YDS'ye katılmak isteyenler aynı dilden üç ayda bir sınava girebilecektir. Yani eskiden olduğu gibi bir sefer girdikten sonra on iki ay boyunca sınava girmeyi engelleyen kural değiştirilmiştir.

Ayrıca, ÖSYM tarafından Ankara'da yeni e-Sınav merkezinin açılmasından dolayı kapasite artışı olmuştur. Bu kapsamda, 12 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan e-YDS sınavı için Ankara'da 3000 kişilik kontenjan açılmıştır.

ÖSYM yaptığı bu önemli düzenleme ile akademik personel başvuruları, lisansüstü eğitim ve doçentlik başvurusu gibi birçok farklı alanda önemli bir kriter olan Yabancı Dil Sınavına (YDS) adayların daha sık aralıklarla girmesini sağlamıştır.

www.memurlar.net
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2018 YDS Sonbahar Dönemii Başvuruları
2018 YDS Sonbahar Dönemi Başvuruları

Haberi Oku