Liselere Geçiş Sınavı LGS:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB Sınav Başvuru Süresini Uzattı

Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medyadan yaptığı açıklamayla, Ortaöğretim Kurumları sınavı için başvuru süresini uzattığını belirtti.

İŞTE MEB'İN AÇIKLAMASI

Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına başvuru süresi yarın (20.04.2018) saat 18.00'e kadar uzatıldı.

İL/İLÇE MEM ve TÜM ORTAOKUL KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE ! 

 

 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu kapsamında 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında yapılacak olan Merkezi sınava girecek 8.sınıf öğrencilerinin Merkezi Sınav Başvuru İşlemleri 20 NİSAN 2018 (CUMA) günü SAAT 18:00´e KADAR UZATILMIŞTIR. Öğrenciler için Merkezi Sınav Başvuru Ekranı tekrar kullanıma açılmıştır.

 

 Not-01: Okul idareleri tarafından Merkezi Sınav Başvurusu yapan öğrencilerden halen başvurusu onay bekleyen veya reddedildi görünenlerin bilgi kontrol/güncelleme ve başvuru onay işlemlerinin e-Okul Sınav İşlemleri / Sınavla Öğrenci Alacak Okul Başvuru Onay İşlemleri / Onay İşlemleri" ekranı üzerinden ivedilikle tamamlanması gerekmektedir. 

 

 Not-02: İl/ilçe MEM´ler tarafından Merkezi Sınav Başvuru durumları "Bakanlık-MEM İşlemleri / Notlar ve Duyurular" ekranının raporlar bölümünde yer alan "IOM01001AS3-Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına Başvuru Kurum Kontrol Listesi" rapor ekranı üzerinden kontrol edilebilmektedir.

 

 Not-03: Okul idareleri tarafından tüm başvuru onay işlemlerinin mutlaka 20 NİSAN 2018 (CUMA) günü SAAT 18:00´e kadar doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir..
2019 Ocak Öğretmenlerin Net Maaşları
(Kademe/Derecelerine Göre Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ocak Ayı LGS Örnek Sorular Yayınlandı TIKLA-İNDİR
LGS Ocak Ayı Örnek Sorular Yayınlandı TIKLA-İNDİR

Haberi Oku