SINAVLAR:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Liselere yerleştirme nakil kılavuzu yayınlandı! Boş kontenjanlar listesi TIKLA-İNDİR
 Liselere yerleştirmeye esas nakil kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Kılavuzda yer alan bilgilere göre ilk nakil tercihleri 06-10 Ağustos tarih aralığında yapılacak. Bu tarihlerde herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyenler ise 13 Ağustos tarihinde ikinci nakil için yeniden başvuruda bulunabilecek. Liselere nakil tercih işlemleri E-Okul üzerinden yapılabilecek.

Bakanlığın yayımladığı nakil kılavuzunda yer alan bilgilerine göre 8'inci sınıfı başarıyla tamamlayan, açık öğretim ortaokulundan mezun durumda olanlar ile herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen/yerleşemeyen öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecek.

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://eokul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

LİSELERE GEÇİŞ BOŞ KONTENJAN
LİSTESİ için TIKLAYINIZ

Lise nakil döneminde kriterler değişti

Lise yerleştirmeye esas nakil kılavuzu yayımlandı,bir çok öğrencinin mağdur olmasına neden olan okulda bulunuşluk kriteri ve tercih önceliği kriteri nakil döneminde uygulanmayacak.Tercih sayısı beş olacak. Lise yerleştirmeye esas nakil kılavuzu yayımlandı,bir çok öğrencinin mağdur olmasına neden olan okulda bulunuşluk kriteri ve tercih önceliği kriteri nakil döneminde uygulanmayacak.Tercih sayısı beş olacak. Lise nakil döneminde kriterler değişti: İşte Yeni kriterler Yerel Yerleştirme a) Yerel Yerleştirmeye Esas Nakil, sırasıyla ortaöğretim kayıt alanı, OBP, devam-devamsızlık ve yaş kriterleri göz önünde bulundurularak yapılacaktır.

Yerleştirmeye Esas Nakil
Kılavuzu için TIKLAYINIZ
2019 Haziran Seminer
Raporları İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
DEVAMSIZLIK!!!! 11 ay önce

çocuğu olmayan ki̇şi̇ler çocuklari i̇lgi̇lendi̇ren yasa yapmalidir.ayrica mebi̇n karar merci̇ğleri̇nde çocuğu hi̇ç devlet okulunda okumayanlar asla görev almalidir...arkadaş okula gi̇derken yol parasi denen bi̇şey var...asgari̇ ucretli̇ bi̇r i̇nsanin günlük kazanci 50 tl .çocuğuna 10 tl verecek ki̇ okula gi̇tsi̇n...parasizliktan 5-10 gün okula gi̇demedi̇yse suçu ne çocuğun.ayrica hastaliktan 5-10 gün gi̇demedi̇yse ölsün mü bu çocuklar...çaliştirilan çocuklar nolacak,tarlaya cebren gönderi̇len çocuklar...aya göre deği̇l türki̇ye şartlarina göre kural koyulmali ve uygulanmali....

Misafir Avatar
DÜNYAYA GELİŞ ÖNCELİĞİ!!! 11 ay önce

dünyanin hi̇çbi̇r yeri̇nde dünyaya geli̇ş sirasi önceli̇ği̇ olamaz...bu sahtekarliği artirir özelli̇kle kirsal alanda zaten 2-3 yil küçük yazilan çocuklar asla zamaninda yazilmaz..dürüstler bundan zarar görürür. i̇vedi̇likle ek yerleşti̇rmede düzelti̇lmeli̇di̇r...beni̇ ni̇ye erken doğurdun ana ,cümlesi̇ni̇ analara duyurmayirşcanlarini yakmayin...

TYT ve AYT öncesi öğrencilere önemli uyarı
TYT ve AYT öncesi öğrencilere önemli uyarı

Haberi Oku