Liselere Geçiş Sınavı LGS:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Liseye Geçiş Sınavı'nda 'akılcı' değişiklik
LGS'de, öğrencileri ezbercilikten uzaklaştıracak değişiklikler yapılacak. Öğrencilerin mukayese yeteneğini ölçecek sorular ağırlıkta olacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Liseye Geçiş Sınav sorularında önemli değişikliklere gitmeyi planlıyor. Sorularda yapılacak değişiklikle ezberci sistemden uzaklaşılacak.

Öğrencilerin okuduğunu anlama, mukayese etme becerilerini ölçen bir sisteme geçilecek. Matematik sorularında soruyu çözmek için bir formül gerekiyorsa formül sorunun içinde yer alacak.

Öğrencinin formülü ezberleyip ezberlemediği değil, formülü kullanma becerisi ölçülecek.

Türkçe sınavında ise kitap okuma alışkanlığını teşvik eder nitelikte sorular olacak. Tarih sorularında tarih ezberlemeye gerek kalmayan sorular sorulacak.

Öğrencilere soruyu çözmesi için gerekli olan tarih sorunun içinde verilecek. Deney ve gözleme dayalı etkinlikler artırılacak ve sorulara bu uygulama dahil edilecek.

BUĞRA OLAÇ
SABAH
2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
muharrem tiryaki 8 ay önce

sayın bakanımız egitimin özünden gelen kişidir
egitimcidir işalah hayırlı olur çocuklarımıza birde meb. bakanımızdan 5. sınıfda pybs bursu kazanan çocuklar lisede yurda kaldıgı için kesiliyor bu bursların kesilmemesi için sayın bakanımızdan arz edriz örenciler bu pybs bursunu almalarını arz ederim sayın bakanımdan birde bu yeniligi getirsin saygılar

LGS sorularını paylaşan öğretmenlere dava
LGS sorularını paylaşan öğretmenlere dava

Haberi Oku