31 NUMARALI REKLAM ALANI
2018 KPSS memurluk tercihleri ne zaman başlayacak? Tercih kılavuzu...
ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) tercihleri için heyecan dorukta. Memur olmak isteyen adayların araştırdığı KPSS tercihleri ne zaman olacak? Lisans mezunlarının 2018 yılı itibariyle girdiği KPSS sınav süreciyle ilgili detaylar haberimizde...

Memur adayları için heyecan dorukta. 2018 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin açıkladığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının hemen akabinde gözler tercihlere çevrildi. İyi puan alan adayların KPSS tercih kılavuzunu araştırmaya başladı. Fakat KPSS tercih tarihleri henüz açıklanmadı. Kılavuzun yayınlanmasının ardından tercih tarihleri de haberimiz içerisinde yer alacak.

Tercihlerin hangi tarihlerde ve nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmaz.

KPSS LİSANS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

KPSS tercih işlemleri, ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet sitesinden yapılır. Aday işlemleri sistemine, T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapıldıktan sonra işlem gerçekleştirilebilir.

KPSS YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ!

KPSS tercih işlemleri ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi önce olana öncelik verilir. Mezuniyet tarihlerinin de aynı olması durumunda yaşı büyük olan öncelik kazanır. Kadrolara yerleştirme işleminde, kadrolar için aranan niteliklerin taşınıp taşınmadığı kontrol edilir. Tutarsızlık tespit edilmesi halinde tercih iptal edilir. Yerleştirme işlemlerinin sonuçları, ÖSYM’nin internet sitesinden ilan edilir. Adaylara sonuçlar ile ilgili belge gönderimi yapılmaz.

kaynak:haber7.comTelegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÖSYM'den önemli KPSS hatırlatması
ÖSYM'den önemli KPSS hatırlatması

Haberi Oku