SENDİKA:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
“Öğretmenlere şiddet uygulayanlar hakkında kamu davası açılması için yasal düzenlemeler yapılmalıdır.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz’ın okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklanmasına tepki gösterdi. “Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar tahammül edilecek?” diyen Geylan, MEB’e çağrıda bulunarak, sorumlular hakkında kamu davası açılarak takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmasını istedi.

Geylan açıklamasında şunları kaydetti: “Kayseri Melikgazi ilçesi Kadı Burhanettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklandı. Çok şükür öğretmenimizin hayati tehlikesi yok. Yeter artık! Bu saldırılara daha nereye kadar tahammül edilecek?

MEB’e çağrıda bulunuyoruz: Öğretmene şiddet sorumluları en ağır şekilde cezalandırılması ve hatta bir şikâyete gerek kalmadan sorumlular hakkında kamu davası açılarak takip edilmesi hususunda yasal düzenlemeler yapılmalıdır. MEB, çalışanların güvenliği için sorumluluk almalıdır.”
MEB 2023 Vizyon Belgesi
İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Valiliğin Hukuka Aykırı Öğretmenlerin Nöbet...
Valiliğin Hukaka Aykırı Öğretmenlerin Nöbet Düzenlemesine Mahkeme Geçit Vermedi

Haberi Oku