ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Uzaktan Eğitim Faaliyet Raporu - LİSE

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı 2.döneminde Covid-19 salgını süresince alınan tedbirler kapsamında; Bakanlık, ilçe/il millî eğitim müdürlükleri ile okullar tarafından gerçekleştirilen Uzaktan Eğitim Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi

 

Seminer Çalışması Raporu

 

 

Uzaktan Eğitimin başlaması ile birlikte çok kısa bir süre için de bakanlık gerekli önlemleri almış ve eba altyapısı geliştirilmiştir. İnternet ulaşımı olmayan öğrenciler için ise Eba TV yayın hayatına başlamıştır.

Bakanlığın uzaktan eğitime devamın ve faaliyetlere katılımın isteğe bağlı olduğunu ve sınıf geçmeye her hangi bir etkisi olmadığı açıklamasına kadar ki zaman diliminde uzaktan eğitim öğrencilerimizce etkin şekilde takip edilmekte iken bakanlığın bu açıklamasından sonra uzaktan eğitime katılım son derece düşmüştür.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce pandemi süresince öğretmenlere yönelik zoom üzerinden birçok seminer gerçekleştirilerek bu dönemin verimli şekilde geçirilmesine katkı sunulmuştur.

Okulumuzda ise pandemi sürecinde eğitime ara verilmesinin hemen akabinde veli ve öğrenci whatsapp grupları kurulmuş, eba kullanımı teşvik edilmiş her hangi bir sebeple uzaktan eğitime devam edemediği tespit edilen öğrenciler için çözümler geliştirilmiştir.

Sınıf rehber öğretmenleri velileri düzenli olarak arayarak öğrencilerin durumlarını takip etmişlerdir.

Öğrencilerle sürekli iletişim halinde kalınarak sürecin en az zarar ile atlatılmasına çalışılmıştır.

Bakanlığın canlı sınıf uygulaması, etkin şekilde uygulanmıştır. 2. Dönemin sınıf geçmeye etkisi olmadığı açıklanınca canlı sınıf uygulamasını takip eden öğrenci sayımız çok düşmüştür. Haziran başı itibarı ile öğrencilerin canlı ders uygulamasına giriş yapmamaları nedeniyle bu faaliyetler durdurulmak zorunda kalmıştır.
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ayasofya sürecini emekli matematik öğretmeni...
Ayasofya sürecini emekli matematik öğretmeni başlattı

Haberi Oku