ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğretmenleri gözaltına aldıran savcı kendini savundu
Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde halı sahada sıra tartışması nedeniyle 14 öğretmeni gözaltına aldırdığı öne sürülen savcı M. K., HSK tarafından görevlendirilen iki müfettişe ifade verdi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün de takipçisi olduğunu açıkladığı olaya ilişkin Savcı K. ifadesinde, öğretmenlerden birinin kendisine ve maça gelen hakimlere hakaret ettiğini öne sürdü. Müfettişlerin, hakaretle ilgili neden soruşturma başlatmadığı yönündeki sorusuna ise savcının, ataması yapılan ve güvenlik soruşturması bekleyen bir öğretmen adayının soruşturma başlatılmaması ricası üzerine işlem yapılmamasını söylediği öğrenildi

Habertürk muhabiri Veysi İpek'in haberine göre Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde 27 Şubat'ta savcı hakimler ile 14 öğretmen arasında halı sahada sıra tartışma çıktı.

Tartışmada, Çermik Savcısı M. K.'ın talimatı üzerine, öğretmenler gözaltına alınıp polis merkezine götürüldü. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün de takipçisi olduğunu duyurduğu olayın basına yansımasının ardından Hakim ve Savcılar Kurulu (HSK) soruşturma başlattı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de olayın takipçisi olduğunu duyurdu. Soruşturma kapsamında Çermik'e giden 2 müfettiş, savcı M. K.'ın ifadesine başvurdu.

"SAVCI KİM OLUYOR DİYE HAKARET ETTİ"

Savcı K.'ın ifadesinde, esnaflar karmasıyla maç için hakim ve savcı arkadaşlarıyla gittikleri halı sahada aynı saate başka bir gruba da randevu verildiğini belirterek, "Hakim ve savcılar ile birlikte hazırlandığımızı söyledik, 'önce biz oynayalım' ricasında bulunduk.

Ancak arkamı döndüğümde içlerinden biri 'savcı kim oluyor...' diyerek hakaret etmeye başladı" dediği öne sürüldü. Hakaret edeni tespit edemeyince 155'i arayıp polis çağırdığını belirten K.'ın, "Kimlikleri üzerinde olmadığı için polisler karakola davet etti.

Arabalarıyla karakola gittiler" dediği iddia edildi.

"RİCA ÜZERİNE İŞLEM YAPTIRMADIM"

Müfettişlerin "Karakolda neden işlem yaptırmadın?" sorusuna ise savcı K.'ın "İçlerinden biri atamasının yapıldığını, güvenlik soruşturmasını beklediğini, olası soruşturma durumunda öğretmen olarak atanamayacağını söyledi.

Kaynak: HABERTÜRK
2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MEB'den Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi...
MEB'den Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi TIKLA-BAŞVUR

Haberi Oku