ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğretmenlere ek ders, nöbet, ddh,koordinatörlük, rehberlik,kulüp ödemeleri yapılacak mı?
Korona virüs tedbirleri kapsamında okullarda ki yüz yüze eğitime 31 Aralık 2020 tarihine kadar verildi. Bu süre boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle uzaktan eğitime devam edilecek. Peki bu süreçte öğretmenlere ek ders, nöbet, koordinatörlük, rehberlik ödemeleri yapılacak mı? Detaylar haberimizde..

Dün yapılan kabine toplantısında alınan karar gereği Korona virüs tedbirleri kapsamında okullarda ki yüz yüze eğitime 31 Aralık 2020  tarihine kadar verildi. Bu süre boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle uzaktan eğitime devam edilecek. Peki bu süreçte öğretmenlere ek dersnöbet, koordinatörlük, rehberlik ödemeleri yapılacak mı? 

EK DERS ÖDEMELERİ

31 Aralık tarihine kadar öğretmenler ders programlarında kendilerine verilen dersleri EBA, Zoom vb gibi platformdan yapacağı için üzerlerinde bulunan ders yükü kadar ek ders ödemesi alabilecektir. Okul idareleri ise online platformda yapılan derslerin denetlenmesinden sorumlu olacaktır. Kısa öğretmenler maaş karşılığını doldurduktan sonra ek ders ödemesi alabileceklerdir.,

NÖBET ÜCRETİ

Bilindiği öğretmenlere haftada bir kere olmak üzere tutukları nöbet günleri için 3 saat ek ders ödemesi yapılıyordu. Fakat uzaktan eğitim sürecinde nöbet fiili olarak tutulmayacağı için öğretmenlere ve müdür yardımcılarına nöbet ücreti ödenmeyecektir.

DDH- DERS DIŞI HAZIRLIK

Normal zamanlarda öğretmenlere girdikleri her 10 saat derse karşılık 1 saat hazırlık olarak ek ders ücreti ödenmekteydi. Diğer bir deyişle haftada 20 saat derse giren öğretmen 22 saat girmiş gibi değerlendirilip buna göre ek ders ödemesi yapılıyordu. 31 aralık tarihine kadar yapılacak olan uzaktan eğitim sürecinde de geçtiğimiz dönemde olduğu gibi DDH - Ders Dışı Hazırılık ödemeleri yapılacaktır.KOORDİNATÖRLÜK

Meslek liselerinde staj yapan öğrencilerin iş yeri denetleme vb gibi iş ve işlemler için meslek öğretmenlerine ek ders ücreti olarak ödenen koordinatörlük ücretlerinin uzaktan eğitim sürecinde ödenip,ödenmeyeceği şu an net olmamakla birlikte Bakanlık geçtiğimiz Mart - Haziran ayı arasında bu ücretleri meslek öğretmenlerine ödemişti. Bu senede aynı uygulanamın devam etmesi muhtemeldir.

REHBERLİK VE KULÜP 

Öğretmenlere haftalık 2 ek ders saati ödeme yapılan rehberli ve kulüp ödemelerinin uzaktan eğitim sürecinde yapılması muhtemel değildir. Fakat farklı okullarda farklı yorumlamalar olacağı için Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı bilgilendirmede bu konuya açıklık getirmesi beklenmektedir.

Kaynak: (mebpersonel)
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Okul Müdürü Koronadan Hayatını Kaybetti
Okul Müdürü Koronadan Hayatını Kaybetti

Haberi Oku