ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğretmenler, öğrencilere ev ödevi vermeyecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, "Bundan sonra hiçbir öğretmenimiz, öğrencisine evde ev ödevi vermeyecektir" dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin eğitim öğretim yılı süresince dersi, derste öğrenmelerini istediklerini belirterek, hiçbir öğretmen tarafından öğrencilere proje hariç evde ders verilmesini istemediklerini kaydetti.

Bakan Yılmaz, ev ödevine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Bundan sonra hiçbir öğretmenimiz, öğrencisine evde ev ödevi vermeyecektir. Öğrencilerimizin dikkatlerini daha çok derse yoğunlaştırmalarını, konuyu derste öğrenmelerini istiyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız da okulda, sınıfta öğrendiklerini eve gittiklerinde tekrarlayacaklar, öğrendiklerini daha da pekiştireceklerdir. Zaten şimdi ezberden çıktık. Artık bundan sonra ezber olmayacak, eski dershane eğitim usulleri tekrar edilmeyecek. Okulda öğrendiklerini hayatta kullanabilme yeteneklerini kazanmalarını istiyoruz. Öğrendiklerinin hayatta bir karşılığının olduğunu görmelerini istiyoruz. Önümüzdeki dönem, çağa ve hayata uygun bir eğitim sistemini evlatlarımıza vereceğiz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından sonra öğrencilerimize hiçbir ev ödevi verilmeyecektir." (kamudanhaber)
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Eyüp bayrambeğ 2 yıl önce

Ödev vermemenin dogru olmadigini dusunuyorum. Evde vaktini cok almayan kolay yapilabilir odevlerin verilmesi egitim ogretimin sadece okulda yapilmadigi algısını olusturur. Odevsiz öğrenci egitim ogretimi sadece okulda yapilan bir is gibi gorur. Bu fikrimi lütfen dikkate alınız sayın bakanım

MEB'den HES Kodu Sorgulama Modülü
MEB'den HES Kodu Sorgulama Modülü

Haberi Oku