ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Öğretmen kavgası karakolda sonlandı
 Ermenek İlkokolu’nda Suriyeli öğrencilerin adaptasyonu için görevli öğretmenle diğer öğretmenlerin kavgası karakolda bitti
Antalya Ermenek İlkokulu'nda, Suriyeli çocukların okula adaptasyonunda görevli öğretmen Öykü İ. ile okulun 3 kadrolu öğretmeni yarıyıl tatili öncesi Suriyeli çocukların dersi nedeniyle kavga etti.

TOKAT ATTI İDDİASI
Muratpaşa ilçesi Ermenek İlkokulu'nda, ücreti UNICEF tarafından ödenen ve Suriyeli çocukların Türkçe ve oryantasyon eğitimini üstlenen Öykü İ'nin geçen hafta derslere girmemesi üzerine, İngilizce öğretmeni Selcan Ö. tepki gösterdi. Selcan Ö, Öykü İ'ye, kendi sınıfındaki Suriyeli öğrenciler için ne zaman derse gireceğini sordu. Yanıt vermeden öğretmenler odasının kapısını çarpıp çıktığı ileri sürülen Öykü İ'nin ardından öğretmenler Selcan Ö. ile Gökçen E. ve Fatma U, "Bu nasıl öğretmen, hem bizden çok ücret alıyor, hem derslere girmiyor. Bunu müdürle konuşalım" diye tepki gösterdi.

BAŞKA OKULA GÖNDERİLDİ
Öğretmenlerin kendi hakkında konuştuğunu duyan Öykü İ. iddiaya göre önce Selcan Ö'nün üzerine yürüyüp tokat attı. Diğer 2 öğretmenin de müdahalesiyle tekme tokatlı kavga çıktı. Ardından taraflar Demircikara Polis Merkezi'ne darp ve hakaret gibi suçlamalarla şikayetçi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yapılan ön inceleme sonunda Öykü İ, Ülkü Seyfi Kandemir İlkokulu'na gönderildi. Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karakaş, kavga ve dayak olayının bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirtti.

Kaynak: DHATelegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MEB'den HES Kodu Sorgulama Modülü
MEB'den HES Kodu Sorgulama Modülü

Haberi Oku