ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB'den Yeni Kurs Programları
 Genel Müdürlükce hayat boyu öğrenme kapsamında her yaş düzeyine ve her gruptan vatandaşlara mesleki teknik ve genel yaygın eğitim kursları düzenlenmektedir.

 Resmî Gazete’de yayımlanan 10.07.2018 tarihli ve 1 numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile zorunlu eğltim dışında, eğitim ve öğretimi hayat boyu devam edecek şekilde yaygınlaştırmak amacıyla politikalar oluşturmak, her yaş ve kademedeki vatandaşlara yaygın eğitim yoluyla genel veya mesleki ve teknik alanlarda eğitim vermek, yaygın eğitim ve öğretim programlarını hazırlamak görevi Genel Müdürlüğümüze verilmiştir.

Genel Müdürlüğümüzce yayınlanmış olan kurs programlarının ilgi (a) Karar ile onaylanan Yaygın Eğitim Kurumlan Çerçeve Kurs Programlarına göre güncellenmesi, talep edilen yeni kurs programlarının da yine aynı çerçevede hazırlanması yayınlanması gerekmektedir.

Bu kapsamda; ilgi (b) yazı gereği il millî eğitim müdürlükleri bünyesinde kurulan program komisyonlarınca hazırlanan taslak halinde Genel Müdürlüğümüze gönderilen programlar. Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programları ve Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilen diğer programlar çerçevesinde değerlendirilmekte ve yayınlanmaktadır.

Bu kapsamda; Drama kurs programı eğitici niteliklerine 5. Madde olarak "En az lise mezunu olanlardan eğitim öğretim yılı drama, oyunculuk, drama ve oyunculuk alanlarında eğitim aldığını belgelendirenler" ibaresinin eklenmesi.

Masa Tenisi (19 Yaş ve Üzeri Yetişkin Grup), Masa Tenisi (13-15 Yaş Grubu), Masa Tenisi (16-18 Yaş Grubu), Masa Tenisi (10-12 Yaş Grubu) kurs programlarının eğitici niteliklerinin 5. Maddesine "En az lise mezunu olanlardan Türkiye Masa Tenisi Federasyonu veya Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi tarafından verilen en az 2. Kademe Masa Tenisi Antrenörlük Belgesine sahip olanlar" ibaresinin eklenmesi,

Yeni hazırlanan Kur'an-ı Kerim'i Doğru ve Güzel Okuma Tashih-i Huruf, Çocuk İşçiliği Farkındalığı ve Zekâ Oyunları kurs programları ile güncellenen 2 kurs programının Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyetlerini yürüten yaygın eğitim kuramlarında uygulanması düşünülmektedir.

Makamlarınızca da uygun görülmesi halinde, yeni hazırlanan, güncellenen ve ekte sunulan programların yaygın eğitim kuramlarında uygulanması, yukarıda anılan değişikliklerin ilgili programlara yansıtılması, programların Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yayınlanması ve e-Yaygm Sisteminde tanımlanarak uygulamaya konulmasını gerekmektedir.

 
S.N. KURS PROGRAMI ALAN                                                              KURS TÜRÜ     SÜRE(DERS  SAATİ) FOET  KODU
1 Zekâ Oyunları Geleneksel Oyunlar ve Zekâ Oyunları                                  Genel                                          80   092
2 Çocuk İşçiliği Farkındalığı Kişisel Gelişim ve Eğitim                                     Genel                                          30     144
3 Kur'an-ı Kerim'i Doğru ve Güzel Okuma Tashih-i Huruf Kurs Programı Kişisel Gelişim ve Eğitim Genel 205    090

kaynak: Kamuajans.com
2019 Ocak Öğretmenlerin Net Maaşları (Kademe/
Derecelerine Göre Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Öğretmenin otomobiliyle çarptığı lise öğrencisi...
Öğretmenin otomobiliyle çarptığı lise öğrencisi hayatını kaybetti

Haberi Oku