ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MEB'den o iddialarla ilgili flaş açıklama
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Suriyeli 830 kişinin öğretmen olarak atandığı iddiasına ilişkin, "Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler, daha önce geçici eğitim merkezlerinde görev yapan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir." bilgisi paylaşıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, basında ve sosyal medyada yer alan  "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 830 Suriyeli öğretmen atandı" iddialarının  gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Bakanlığa bağlı eğitim öğretim kurumlarında, öğretmen istihdamına  ilişkin koşulların ilgili mevzuat çerçevesinde belirlendiği vurgulanan  açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler, daha önce  geçici eğitim merkezlerinde görev yapmakta olan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir.  Söz konusu kişiler, eğitici eğitimi sürecinin ardından sınava girerek sertifika  almaya hak kazanan kişiler arasından belirlenmiştir. Bu kişiler 'Suriyeli Gönüllü  Eğitici Taahhütnamesi' kapsamında, Suriyeli çocukların okula uyum sürecine destek  olmak üzere sınıf dışı etkinlikler, saha çalışmaları, tercümanlık, aile  bilgilendirme faaliyetleri gibi belirlenen alanlarda geçici süreyle görev  almaktadır. Suriyeli gönüllü eğiticilerin öğretmen kadrosunda yer alması, mümkün  değildir. Söz konusu gönüllü eğiticilerin teşvik ücreti ödemeleri, anlaşmalar  kapsamında UNICEF tarafından yapılmaktadır."
Güncel gelişmelerden haberdar olmak için
bizi İnstagram'danTAKİP EDİNİZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Çin'de yaşayan Türk öğretmen, koronavirüsü...
Çin'de yaşayan Türk öğretmen, koronavirüsü anlattı

Haberi Oku