ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Kayapınar Kayyumu Balcı'dan Öğretmenlere 2 Katı Ek Ders Jesti!
Diyarbakır, Kayapınar İlçesi Belediye Başkanı ve Kaymakamlık görevini yürüten Ozan Balcı'dan okuma yazma seferberliği kapsamında görev alacak öğretmenlere ek ders jesti...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliğine Milli Eğitim Bakanlığı'nın da destek vermesiyle 81 ilde, binlerce ilçe, belde ve köyde çalışmalara başlandı. Çalışmalarda MEB'de görev yapan öğretmenler başta olmak üzere bir çok personel görev alıyor.

Diyarbakır'a bağlı Kayapınar ilçesinde de okuma yazma seferberliğinden güzel haberler geldi. Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesine kayyum olarak atanan Ozan Balcı, okuma yazma seferberliğinde görev alacak öğretmenlere Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödenecek ek ders ücreti ne kadar olacaksa, kendi kaynaklarından bir o kadar daha katkı sağlayıp öğretmenlere ödeneceği müjdesini verdi.


Okuma yazma seferberliğinde 80 saat görev yapacak öğretmenlere bilindiği üzere ek ders ücreti ödemesi yapılacaktı. Kayapınar ilçesinde bu seferberlikte görev alacak öğretmenelere 160 ek ders saati tutarında ödeme yapılacak.

Kayyum Balcı'nın devletin kaynaklarını daha önceki yetkililer gibi nereye gittiği belli olmayan yerlere değil de yurttaşlara, öğretmenlere, millete ve eğitime ayırması övünçle karşılanmıştır. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Ozan Balcı'ya eğitime ve eğitime verdiği değerden ötürü eğitim camiası adına teşekkürü borç biliriz. (Mebpersonel)2019 DYK Yıllık Planları
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Derste kalp krizi geçiren öğretmen hayatını...
Derste kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti

Haberi Oku