ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İSTANBUL MEM Öğretmen Akademileri Açılıyor - TIKLA-BAŞVUR
 ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ, AKADEMİNİN TANITIMI VE GENEL AMACI

• Bir neslin yetiştirilmesinde önderlik yapan öğretmenlerimiz büyük bir vazife şuuru ile görevlerini yürütmekte, kutlu mesleklerini aslına uygun olarak icra etme çabasını göstermekteler. Geleceğin Büyük Türkiye’si, öğretmenlerimizin gayretiyle şekillenmektedir. Geleceğimiz olan gençlerimizin çağı anlama ve anlamlandırma çabası, geçmişi sağlıklı değerlendirme, geleceği doğru anlayabilme ufku, öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir 

•Öğretmenlerimizin bu kutlu misyonlarını yürütürken ihtiyaç duydukları noktalarda yardımlarına koşmak Milli Eğitim’in temel hedeflerindendir. Bu bağlamda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün koordinatörlüğünde İstanbul Üniversitesi, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile yapılan protokoller kapsamında “İstanbul Öğretmen Akademileri” adıyla bir çalışma başlatmıştır. “İstanbul Öğretmen Akademileri”; Sanat Akademisi, Müzik Akademisi, Bilim Akademisi (Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk-İslam Düşüncesi ve Bilimi Enstitüsü, Bilim Olimpiyatları Enstitüsü), Lisan Akademisi, Edebiyat Akademisi, Aktör Öğretmen Akademisi adıyla 6 akademiden oluşmaktadır. 

• Bu çalışma kapsamında, öğretmenlerimizin akademik kariyerlerinin zenginleştirilmesi ve eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duyacakları noktalarda birikimlerinin güçlendirilmesi temel hedeftir. Bu sayede öğretmenlerimiz akademi kazanımlarını öğrencileriyle paylaşarak okullarına yansıtacak ve çalışma bölgelerinde farkındalık oluşturacaklardır. 

• Akademi eğitiminin diğer amaçlarından biri, öğretmenin öğrenciye ulaşıp, onun zihnine ve kalbine dokunmasına yardımcı olmaktır. Sınırlandırmalardan kaçıp sınırları aşarak yeni bir bakış açısıyla yeni bir dil oluşturmanın mümkün olduğuna dair bir yaklaşım sunmaktır.

• Öğretmenlerin Sempozyum, Çalıştay, Kongre vs. gibi tecrübelerini çoğaltıp alanının uzmanı kişilerden eğitim alarak pratiklerini geliştirmek bu pratikleri okulunda öğrencileriyle uygulamalarını sağlamak da hedefler arasındadır. 

• Öğrenciye yöntemi vermenin en güzel yolu onu o yöntemin içine dâhil ederek, hedefleri ve kazanımları bizzat yaşatarak göstermektir. 

• Bu kapsamda yer alan eğitimler EKİM 2017'nin ilk haftasında başlayacak olup MAYIS 2018 sonunda tamamlanacaktır. Akademilere ve Enstitülere ait detaylı bilgilere web sayfalarından ulaşılabilir.

Akademilerin Yer-Zaman Bilgisi

  • Sosyal Bilimler Enstitüsü: Eğitimlerimiz her Cumartesi 10.00-13.00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde gerçekleştirilecektir.
  • Edebiyat Akademisi: Eğitimlerimiz her Çarşamba saat 16.00-19.00 saatleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesinde gerçekleştirilecektir..
  • Sanat Akademisi: Eğitimlerimiz her Çarşamba saat 16.00-19.00 saatleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecektir. İlk ders 5 Ekim Perşembe.
  • Lisan Akademisi: Eğitimlerimiz 1. Dönem 7 Ekim 2017/ 13 Ocak 2018 ; 2. Dönem 10 Şubat 2017 / 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında, Cumartesi günleri 10.00 - 13.00 saatleri arasında İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İbrahim Çallı Salonunda gerçekleştirilecek.
  • Müzik Akademisi: Eğitimlerimiz her Salı saat 16.00-19.00 saatleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi gerçekleştirilecektir.
  • Bilim Olimpiyatları Enstitüsü: Eğitimlerimiz her cumartesi 15:00-18:00 saatleri arasında İstanbul Erkek Lisesinde gerçekleşecektir.
  • Türk İslam Bilimi Ve Düşüncesi Enstitüsü: Eğitimlerimiz her Çarşamba günü Türk İslam Bilim Müzesi(Gülhane)'de gerçekleşecektir.
" Akademilere alınacak kişiler; kriterlere uygun olanlar arasında yapılacak bilgisayar kurası ile tespit edilecektir. "
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.2018 Haziran Seminer Çalışma Raporlarını
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Müsteşar Tekin'den Hafta Sonu Semineri Ek Ders...
Müsteşar Tekin'den Hafta Sonu Semineri Ek Ders Ücreti Açıklaması

Haberi Oku