ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İmza cetvelini imzalamayan öğretmenin sınav görevi iptal edilebilir mi?
Antalya İli Manavgat İlçesinde çalışan bir öğretmenin sınav görevi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce günlük imza çizelgelerini imzalamadığı gerekçesiyle iptal edildi.

Olayda Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, öğretmenlere ilçede çeşitli sınavlarda görev almaları için yazı gönderildi.

Ancak kendisine sınav görev yazısı gönderilen öğretmenlerden birinin günlük imza çizelgesini kasıtlı olarak imzalamamakta ısrarcı olması üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sınav görevi iptal edildi.

Sınav görevi iptal edilen öğretmen, söz konusu görevinin iptaline dair yapılan işleme Antalya 2. İdare Mahkemesinde dava açtı.

Mahkeme, İdarece belirlenen usul ve esasları yerine getirmemek konusunda ısrarcı bir tutum sergileyen öğretmeni kusurlu bularak davasını reddetti.

Kararının gerekçesinde özetle:p>

'...davacının idarece belirlenen usul ve esasları yerine getirmemek konusunda ısrarcı tutumundan dolayı idarenin işleyişini ve kamu hizmetinin yürütülmesini engellememesi amacıyla idari tasarruf yetkisi çerçevesinde sınav görevinin iptal edilmesinde hukuka aykırılık bulunmadığı..' ifadelerine yer verdi.

Kaynak : SGK Rehberi2018 Haziran Seminer Çalışma Raporlarını
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seminer Çalışmalarıyla İlgili Yönetici...
Seminer Çalışmalarıyla İlgili Yönetici ve Öğretmen Ekdersi - RESMİ YAZI

Haberi Oku