ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Evde Kal Öğretmenin Yanında Faaliyet Raporu

                  EVDE KAL-ÖĞRETMENİN YANINDA   FAALİYET RAPORU

Öğretmenin adı soyadı:

Rapor no: 1

Rapor tarihi:

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koronavirüs önlemleri kapsamında evde uzaktan eğitim gören öğrencilerime  akademik ve psiko-sosyal durumlarını izlemek için aşağıdaki yönlendirmelerde bulunuldu.

1.2019/2020 Eğitim Öğretim yılı başında her öğrenci Eba’ya kayıt edilerek Eba’yı aktif kullanmaları için teşvik edilmişti. Bu süreçte daha etkili kullanmaları için eğitici etkinlikler, videolar paylaşılmıştır.

 2.Evde aileleri ile kaliteli zaman geçirmelerine yardımcı olmak için etkinlikler verildi.. Şiir okuma resim yapma ,belirli gün ve haftalarla ilgili etkinlik yaparak videolar hazırlama gibi etkinlikler benimle paylaşıldı.

 3.İnternette güvenli olan  eğitim siteleri önerildi.

4.Tarafımdan online canlı ders yapmaya 25/03/2020 de başlandı. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonu olan yaklaşık 23 öğrenci ile SKYPE programı üzerinden hafta içi her gün  14:30 ile 16:00 arası gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerle aktif, yüz yüze çalışma ve okuldan kopmamalarını sağlamak için bu çalışma gerçekleştirilmektedir. Veli ve öğrencilerden olumlu dönütler alınmıştır. Fakat şahsım için sistemde görülen ses, internet kopmaları, velilerin çalışma ortamımızda ev süpürme, konuşma… vb. sorunlarla aksamalar görülmüştür. Çalışmanın veriminin zamanla artacağı öngörülmektedir.

 

SORULAR

1

Nasılsın?

-İyiyim ( 27 )          

-Sıkılıyorum ( 2 )

2

Evde günlerin nasıl geçiyor?

-Oyun oynuyorum (29)     -Kardeşimle oynuyorum (17 )

-Ders çalışıyorum ( 29 )   -TV izliyorum (29 )

-Ev işi yapıyorum (11 )       -Kitap Okuyorum (29 )

              -Spor Yapıyorum (18)

3

EBA dan yada TRT den ders takibi yapıyor musun?

 

EBA TV ( 28  )       EBA( 1)         DİĞER (  )

4

Neler yapıyorsun?

-Oyun oynuyorum (29 )    -Kardeşimle oynuyorum (17 )

-Ders çalışıyorum (29 )    -TV izliyorum ( 29 )

-Ev işi yapıyorum ( 19 )     -Kitap Okuyorum (29 )

5

Bu aralar hepimiz evde ailemizle çok fazla zaman geçiriyoruz. Birlikte neler yapıyorsunuz?

-Oyunlar oynuyoruz  (29 )

-Kitap Okuyoruz  (25 )

-Sinema ,TV izliyoruz (29 )

-Eğitim takvimi etkinlikleri yapıyoruz ( 5 )

6

Uyku ve beslenme düzeninde bir değişikli varmı?

-Evet (Daha geç yatıp, geç kalkıyorum)   ( 29 )

(Ev yemekleri ve meyve yiyorum)

-Hayır  ( - )

7

Sana yardımcı olmamı istediğin bir konu var mı?

-Evet (2) Anlamadığım konuyu anlatır mısın?

-Hayır (27)

 

     

 5. Yukarıda Ek1’deki sorular tarafımdan 29 kişiye ulaşılarak  düşünceleri alınmıştır. Oluşturulan  whatsapp sınıf grubunda 29 öğrenciyle sürekli iletişim sağlanmaktadır.

       Öğrencilerin Nasılsın? Sorusuna çoğu iyi olduğu cevabını vermiştir.

       Evde günlerin nasıl geçiyor? Sorusuna verilen cevaplarda ise ders yaparak,kitap okuyarak,resim yaparak,oyun oynayarak, kardeşleriyle oynayarak, Eğitim takvim etkinlikleri yaptıkları, annelerine ev işlerinde yardımcı olarak   ailesiyle birlikte çeşitli etkinlikler yaparak geçtiği cevabını verdiler.

        EBA' dan ya da TRT'den ders takibi yapıyor musun? Sorusuna çoğunluğun TRT üzerinden ders takibi yaptıklarını söyledi,  internet ve gerekli bilgisayar ve akıllı telefonlarının olmaması ve internet sorunları nedeniyle Eba’yı çoğunluğun kullanmakta sorunlar yaşadıklarını, tarafımdan verilen ödevleri öğrenci ders kitapları üzerinden ve yine gönderdiğim etkinlikler ve videolardan ders takibi yaptıkları cevabı alınmıştır.

       Neler yapıyorsun? (Kitap okuyor musun? Oyun oynuyor musun? Sanat ya da sporla da ilgilenebilir musun?) sorusuna evet kitap okudukları cevabı alınmıştır.Bu kitaplar benim önerdiğim ya da ailenin kendi seçtiği kitaplardır.Oyun oynadıklarını söylediler.:satranç,tabu,puzzle,lego evdeki oyuncaklarla oynanan oyunlar yada aile bireyleriyle oynanan çeşitli oyunlardır. Sanat ya da sporla ilgileniyor musun? sorusuna  warts App grubundan attığım TRT de yayınlanan tiyatroları ara ara izlediklerini ifade ettiler. BİLSEM öğrencisi Ebrar  piano, flüt çalışması yaptığını ifade etmiştir.

 

        Bu  sıralar hepimiz evde ailelerimizle daha çok vakit geçiriyoruz. Birlikte neler yapıyorsunuz? Sorusuna ailece birlikte vakit geçirdiklerini beraber kitap okuduklarını, televizyon izlediklerini, ufak sporlar, mutfak işleri yaptıkları, akrabaları ve arkadaşlarıyla telefon görüşmeleri yaptıklarını, akşam 07:30-08:30 arası “Soru soruyorum, meydan okuyorum” etkinliğine katıldıkları, yine aileleriyle bol bol sohbet ettikleri cevabını verdiler.

      Uyku ve beslenme düzeninde değişiklik var mı? Bana anlatabilir misin? Uyku saatinde değişiklik olduğunu normal uyku saatlerinden daha geç yattıklarını ve daha geç uyandıklarını söylediler. Beslenme düzeninde değişiklik olmadığını hatta daha düzenli ve sağlıklı ev yemekleri yediklerini söylediler.

          Sana destek olmamı istediğin herhangi bir konu var mı? Sorusuna ise çoğunluk teşekkür ederiz şu an için ihtiyacımız yok cevabını verdiler. 2 öğrenci zorlandığı konularda bireysel destek istemiştir.

Karşılaşılan Sorunlar: Sınıfımda internet ve donanım problemi yaşayan Aytuğ M.(köye gitti), Teysır.  İsmail, Elif, Eylül, Can  isimli öğrencilerimin tarafımdan verilen canlı eğitime katılamadıklarını üzülerek ifade ediyorum. Kişilere telefonla ulaşılmış, gerekli yönlendirme ve önerilerde bulunulmuştur.

Telegram Gruplarımıza Davetlisiniz:

ÖSYM, MEB Sınav Görevi Telegram Kanalı İçin TIKLAYINIZ
ÖğretmenX Güncel Haberler Telegram Kanalı İçin TIKLAYINIZ
Türkçe Öğretmenleri Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Müdür, Müdür Yardımcılığı Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Sınıf Öğretmenleri Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
İngilizce Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Okul Öncesi Öğretmenleri Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Din Kültürü Öğretmenleri Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Matematik Öğretmenleri Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Beden Eğitimi Öğretmenleri Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ayasofya sürecini emekli matematik öğretmeni...
Ayasofya sürecini emekli matematik öğretmeni başlattı

Haberi Oku