ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Dershane Öğretmenlerine Bakın Nereden Kadro Verilecek
 Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili soruların başında öğretmenler gelmektedir. Dershane öğretmenleri hakkında A Habere açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlerin hiç endişeye kapılmaması gerektiğini söleyerek dershane öğretmenlerin nasıl değerlendireleceği bilgisini verdi. 
Dershane öğretmenleri 2 yıl geçiş sürecinde açık liseye çevrilecek olan liselerde öğretmen olarak görev yapacaklarını, eğer bu olmazsa KPSS ve diğer özellikleri taşıyanların öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda kullanılacağını da söyledi.

Bakan bir üst kuruma öğrenci hazırlıyan dershanelerin kesin kapatılacağını diğer KPSS, sürücü, ingilizce ve okuma yazma kursları gibi dershanelerin devam edeceğini açıkladı.

Nabi Avcı: "Dershanelerin tamamı 2016’da özel okula dönüşmüş olacak.Özel okul için ekonomik durumu iyi olmayan öğrencileri destekleyeceğiz.Zaman gazetesinin bugünkü haberi sanki bizim anlattıklarımız hiç bilinmiyormuş gibi yapılmış.Dershanelerin birçoğu bizim yaptığımızı destekliyor. 4000’e yakın dershane 50 bin derslik var. Bunları lise düzeyine entegre edeceğiz. 55 bin derslik daha sisteme eklemiş olacağız. Bunu kazanç olarak görüyoruz. Bütün bunları eğitimin niteliğini artırmak için yapıyoruz. Aynı zamanda aileleri birtakım maddi külfetlerden kurtarmayı da amaçlıyoruz. Bunun yanında öğrencilerimizin sosyalleşmesini de amaçlıyoruz." dedi.MEB Personeli
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hakannn @fer 3 yıl önce

dersane öğretmenleri atanamayan öğretmenler sinifina girmiyormu onkarin icindedecata atama bekleyen öğretmenler var

Misafir Avatar
formasyonsuz 3 yıl önce

formasyonu olmayan kişi dershanede görev yapmakta hacı bakan! milli eğitim bünyesinde çalışacak olan kişinin pedagojik formasyonu olmak zorunda değil mi? eğer olması şart ise bu kadar öğretmen nasıl istihdam edilecek? veyahut yok diyelim formasyon. o kadar eğitim kurumunda kim görev yapacak? ya da o kadar kişi boşta kalacak bunların istihdamı nasıl sağlanacak? oturan yerleriniz ile düşünmeyi ne zaman bırakacaksınız? bi gidin ya.

Misafir Avatar
fer 3 yıl önce

siz once atama yapmadiginiz ogretmenlere kadro verin sonra diger magdurlara kadro verirsiniz sadece yalan bi is ...hm kadromuz yok diyonuz hem de dersane magdurlarini aticaksiniz..yalancilar

Misafir Avatar
Kölemen 3 yıl önce

dershane öğretmeni olmasamda ordaki arkadaşlarımın kalitesini iyi biliyorum.kardeşim bile üniyi onlarla kazandı.kadroya alınmaları haklarıdır ama bunu yaparken ücretli öğretmenleride mağdur etmesinler.

İşte Yeni Açılan Kurs Programları
İşte Yeni Açılan Kurs Programları

Haberi Oku