ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
BAKANDAN Önemli AÇIKLAMALAR! Okullarda “KONTROL KILAVUZU“ Okul Müdürü ve  Temsilci öğretmen kontrol edecek!
 Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "31 Ağustos'ta ilkokul 1'den lise son sınıfına kadar ilk hafta "UYUM HAFTAMIZ" olacak ve bu uyum haftasını eğitici oyunlar ve etkinliklerle geçireceğiz. Bu oyun ve etkinlikler temassız olacak."

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "ÖĞRETMENLERDEN TEK İSTEĞİM, çocuğun rızasını almaları.Eğer bu salgın döneminde öğretmenler çocuklara ulaşmamışsa, velilere ulaşmamışsa, onlarla ilgilenmemişse vicdan olarak düşünmeleri gerekir ve çocuğun rızasını almamış demektir."

Milli Eğitim Bakanı: "ÇOCUKLARIMIZI BU SENE OKULA GÖNDERMEYECEĞİZ DİYENLER""Yüksek okulda yıl dondurma diye bir şey var. Ama bizde yok. Kanuni olarak da uygun değil. Bizler de bu sene mücbir sebeple göndermeyebilirsiniz demiyoruz. Bunun bir yaptırımı olur."Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "Bizim amacımız okulu açmak ve açacağız. Çünkü sinemada, pazarda, her yerde normalleşmeye gidilirken okulu kapalı tutamayız. Gerekli tedbirleri alıp 31 Ağustos'ta okulları açacağız."

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "Üzerinde çalıştığımız dört senaryo var.Birincisi, okullara açılacak;ikincisi okullar tamamen kapalı olacak; üçüncüsü, belirli günler sınıflar ikiye bölünecek:dördüncüsü problem olan iller üzerinde durulacak.Ama bunlar hepsi ihtimal."

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "Bu üç aylık süreçte EBA Canlı derste hangi öğretmen toplam kaç saat ders verdi, hangi öğrenci ne kadar eğitim aldı hepsini görebiliyoruz ve bunu geliştirmek için uğraşıyoruz."

Milli Eğitim Bakanı "Bu bilinmezlik beni yoruyor.Çünkü sürekli acaba bir şeyleri eksik yaptık mı, yanlış yaptığımız bir şey var mı diye sorup duruyorum.Mükemmeliyetçi bir tarafım var vebu beni çok yoruyor."

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "Seyreltilmiş eğitim yaparsak bir sınıfta sınıfın yarısı ders işlerken diğer yarısı da sınıftaymış gibi canlı canlı o dersi evinde izleyebilecek. Bu konu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor... Bunlar kesinleşmiş senaryolar değil. "

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "Canlı olarak Tübitak'ta derece yapmış öğrencilerle görüştüm. Ne ihtiyacınız var kuzum diye sordum. Kuzum onlar benim."

Milli Eğitim Bakanı : "Tüm okullarda "KONTROL KILAVUZU" kullanılacak. Kontrol kılavuzu okul müdür yardımcısı ve temsilci öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilecek. Örneğin öğretmenler odası kapısında bu liste asılı olacak ve belirli aralıklarla kontroller yapılacak."

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "Okullarda öğretmenlerden ve müdür yardımcısından oluşan bir "SAĞLIK KURULU" kuracağız. Bu kurul, okulun önlemlere uyup uymadığını, servis araçlarının kurallara uyup uymadığını kontrol edecek."


Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "LGS'de de sınavı erteleyin, yapmayın diyorlardı. Ama tüm tedbirleri alıp yaptık ve hiçbir sıkıntı yaşamadık, söylenenler gibi vaka patlaması yaşanmadı. Aksine 200 vaka sayısı azaldı."


Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK: "Emin olun uyku uyumuyoruz bu dönemde. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi düşünüyoruz hep."

kaynak: MEB AİLESİ

İL İÇİ ve İL DIŞI YERDEĞİŞTİRME sürecini Telegram grubunda birlikte değerlendirelim

Telegram Branş Öğretmen Grupları için tıklayınız.

ÖĞRETMENDEN SATILIK (Araba, Ev, İkinciel...)Telegram Grubu İçin TIKLAYINIZ
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

MEB'den Seminer Çalışmaları Açıklaması
MEB'den Seminer Çalışmaları Açıklaması

Haberi Oku