ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bakan SELÇUK'tan Yeni Önemli Açıklamalar
Milli Eğitim Bakanı Ziya  SELÇUK HAber Global canlı yayınına katılarak soruları cevaplıyor.


EBA Canlı Ders Destek Telegram Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programına konuk oldu. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimde neler değişeceğini ve sınav sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN CEPHE HATTI

İşgalci gidişatın bir an önce son bulması ve Azerbaycan'ın haklı davasını zaferle kazanmasını istiyoruz.

YÜZ YÜZE EĞİTİM SÜRECİ

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?

Ülkemizdeki gidişatı iki eksen gibi görüp karşılaştırıp bilimsel kararlar almalıyız. Veriye dayalı bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Neden Avrupa açıyor siz açmıyorsunuz? Ya da neden açıyorsunuz? diye eleştiriler geliyor. Biz kontrollü gitmeye karar verdik. Uzaktan eğitimi birden bire yok saymak olmaz. Yüz yüze eğitimde uzaktan eğitim bu süreci destekleyecek. Avrupa'da okulları açmana ülke yok.

OKULLARDA YENİ EĞİTİM SÜRECİ

Daha anlaşılabilir ve denetlenebilir bir süreci ilerletmeye çalışıyoruz. Pazartesi, Salı olarak öğrenciler ayrılacak. Öğretmenler ailelerin de isteklerini göz önünde bulunduracak. Veli der ki "Okula hiç göndermek istemiyorum" göndermeyebilecek.

OKULLARDA TENEFFÜS NASIL OLACAK?

12 Ekim itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. Yüz yüze eğitimdeki ilk aşamada süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz, iyi sonuçlar aldığımız için ikinci aşamaya geçmeye hazırız.Çocuklardan bir kısmı teneffüse çıkmak istemiyor. Bir kısmı çıkıyor.

Temassız oyunlar olarak kitap çıkardık. Öğretmenler uygun gördüklerinin birini seçerek kurallara ayak uyuldu. Çocuklar son günlerde uyarıya gerek duymadı ve alıştılar. Temasla ilgili sıkıntımız hala var bunları zaten bekliyorduk. Ama büyük ölçüde kurallara uyuluyor.

ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE ŞOFÖR DE VAKA VARSA NE YAPILIYOR?

2 haftadır bize gelen vaka yok. Okulda bulaş daha az. Vaka olan ailelerde çocuklarda olursa bize mesaj geliyor. Biz bunları olması sonucu evde ya da hastanede tedavisine geçiliyor. Eğer sınıfta ikinci vaka varsa uzaktan eğitime geçiliyor.

"APLİKASYON GELİŞTİRİYORUZ"

Her şeyin kontrol edildiği bir aplikasyon geliştiriyoruz.

SINAV SİSTEMİ DEĞİŞECEK Mİ?

Sınavlar yüz yüze olacak. EBA TV'deki içerikler sorulacak. Neden yüz yüze yapıyoruz? Eğer sınav şeklimizi değiştirirsek ölçme ve değerlendirme açısından büyük problem çıkıyor. Öğrenme kayıplarını en aza indirmek için yüz yüze yapıyoruz.

EBA NEDEN ÇÖKTÜ?

4-5 saat bir duraklama oldu. Saldırı olduğunu düşünerek girişi engellendi. 2 yurt dışı ülkesinden siber saldırı vardı. Bu engellenmek için duraklatıldı.

"1,5 MİLYON ÇOCUKTA BİLGİSAYAR YOK"

5-6 tane kriterlerimiz var ve il müdürlüklerine verip buna göre dağıtım yapılacağını bildiriyoruz.1,5 milyon çocukta tablet yok. Bunun üzerine bir çok kurumda eksiklerimizi destekleyeceker.
Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sınıf öğretmeni, eşinin ölümüne dayanamayıp...
Sınıf öğretmeni, eşinin ölümüne dayanamayıp intihar etti

Haberi Oku