ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Asker Öğretmenlik Hakkında Duyuru
Asker öğretmenlik, askerlik hizmetini öğretmen olarak yapmak demektir. Yani TSK, ilgili asker öğretmeni MEB'in emrine verir ve MEB boş olan okullarda ilgili askeri öğretmen olarak değerlendirir. Bu durumda kişi hem askerlik hizmetini yapmış sayılır hem de MEB'in öğretmen açığı kısa vadede kapanmış olur.

Milyonlarca öğretmeni ilgilendiren haber Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Asker Öğretmenlik Hakkında Duyuru Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı:


"Bakanlığımız kadrolarında fiilen öğretmenlik mesleğini icra edenler arasından yedek subay aday adayı olarak silah altına alınacaklardan askerliğini asker öğretmen olarak yapmak isteyenler kurumlarından öğretmen olduklarına dair Ek-A belgesi alarak askerlik şubelerine verebilirler. "Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ahmet ikidağ 8 ay önce

Askeri öğretmenliğe başvurup çıkmayanlara bedelli boşvurusu yapabilirler mi?

Misafir Avatar
Ahmet : 13 ay önce

1-Yeni askerlik sistemiyle beraber Askeri öğretmenlik hakkından adaylığı kaldırılmış- kaldırılmamış sözleşmeli öğretmenler başvuru yapabilir mi? .
2-Benim 2020 Mayıs'ta askerliğe gitmem gerekmekte tecilim biteceği için. Kasım veya Şubat dönemi için bu başvuruyu yapabiliyor muyuz?. Teşekkür ederim.

Sendikalardan Özel Okullar Derneği Başkanına...
Sendikalardan Özel Okullar Derneği Başkanına Tepki : ÖZÜR DİLE

Haberi Oku