ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
50 Öğretmenin Tayini Neden Durduruldu ? Yeni açıklama ...
'Talebimiz olumlu karşılandı'

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, Tunceli'den farklı illere atamaları yapılan 50 öğretmenin tayinleri Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in girişimleri sonucu durduruldu.

Vali Sonel, yaptığı açıklamada, Tunceli'nin son yıllarda eğitimde yakaladığı başarıyla marka bir şehir olmayı başardığını belirtti.

Eğitimdeki başarının öğretmen, okul idaresi, veliler, milli eğitim ve öğrencilerin ciddi özverisi ve gayretiyle yakalandığını vurgulayan Sonel, şöyle devam etti:

"Eğitim, öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kala 62 öğretmemizin başka illere tayin edilmesi ilimizde eğitimde ciddi aksamalara neden olabileceği hususunda kaygılarımızı da beraberinde getirdi. Öğretmenlerimizin tayinlerinin durdurulması ve ilimizde eğitim öğretimin sorunsuz başlayıp devam etmesi için AK Parti İl Başkanımız Fatih Tek ile Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunduk. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da öğretmenlerimizin tayinlerinin durdurulması konusundaki talebimizi olumlu karşıladı."

'EĞİTİMDEKİ BAŞARI ÇITASINI ARTIRMAK İÇİN...'

Sonel, yaptıkları girişimlerin olumlu sonuçlandığına işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda 50 öğretmenimizin tayinlerinin durdurulduğu tarafımıza bildirdi. Eğitim yılının sorunsuz başlaması bizleri sevindiriyor. Eminim ilimiz bu yıl eğitimdeki başarı çıtasını artırmaya devam edecek. Öğretmenimizin tayinlerini durdurma konusunda bize destek veren Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum."(AA)2018 Haziran Seminer Çalışma Raporlarını
İndirmek İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Seminer Çalışmalarıyla İlgili Yönetici...
Seminer Çalışmalarıyla İlgili Yönetici ve Öğretmen Ekdersi - RESMİ YAZI

Haberi Oku