ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
28-29 Ekim'de Öğretmenlere Ek Ders Ödenecek mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatili ,28 Ekim Pazartesi  günü öğle 13:00'da başlar 29 Ekim 2019 Salı akşamına kadar devam eder.

29 Ekim Salı mesai yapılmayacak. Okullarda öğretmenler Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine katılacaklar.

28 ve 29 Ekim 'de öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi?

28 Ekim yarım gündür. 

Öğretmenler için 28 Ekim günü sabahtan olan DYK'lar için ek ders ödemesi yapılacak. 29 Ekim 2019 Salı günü normal ek ders ücretleri ödenecek. Fakat DYK, egzersiz ve nöbet ücretleri ödenmeyecek.

Milli bayramlarla ilgili ek ders yönetmeliğindeki ilgili madde şöyle:

MADDE 16- 

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Yukarıdaki maddeye göre milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ödenecek. Bu yüzden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde öğretmenlerin ek dersinde herhangi bir kesinti olmayacak.


28 - 29 Ekim DYK kurslarının ek dersi ödenecek mi?

DYK kurslarınında fiilen yapılma şartı olduğu için 28 Ekim 2019 Pazartesi günü 13.00'dan sonrası ve   29 Ekim 2019 Salı tarihlerinde olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları  için ek ders ödemesinin yapılamayacağını değerlendirmekteyiz.

Kurs onaylarını alırken, kılavuzda belirtildiği üzere 29 Ekim,1 Ocak gibi resmi tatillere kurs planlaması yapılmaması gerekmektedir. 

Kaynak: ajanskamu.net
Güncel gelişmelerden haberdar olmak için
bizi İnstagram'danTAKİP EDİNİZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Murat Hoca @Murat Hoca 7 ay önce

yönetici ve öğretmenlerin ders ve ekders saatlerine ilişkin karara göre milli bayramlarda:varsa ders,ekders,planlama hazırlık görevleri ödenir,diyor.kurs resmi tatillere planlanmaz deyince bahsettiğim karara aykırı hareket edildiği için böyle bir yorumda bulundum.

Misafir Avatar
Haci 7 ay önce

Aliyor

Misafir Avatar
Mehmet Hoca 8 ay önce

Kılavuzda belirtmesine gerek yok. Resmî tatil. Resmî tatilde ders olmadığı gibi DYK de olmaz.

Misafir Avatar
Murat Hoca 8 ay önce

DYK 2019/2020 Kılavuzunda 29 Ekim’e kurs planlanmaz tarzında bir ifade de yer almıyor(!)

Milli boksör, öğretmen kız arkadaşını...
Milli boksör, öğretmen kız arkadaşını öldürdü

Haberi Oku