ÖĞRETMEN:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
1 Haziran'da Okulları Açacak İlden Yeni Açıklama !
Siirt Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 17.05.2020 Tarih ve 2020/22 Sayılı Kararı ile 1 Haziran'da 8. ve 12. sınıf öğremcilerin için veli isteğine bağlı olarak okuların açılacağı kararını almıştı.   Haberimiz için TIKLAYINIZ


Kurul Kararının 6. maddesi "Pandeminin yarattığı kaygıyla birlikte sınav stresi artan öğrencilerin öğretmenleriyle, sınıfta ders çalışmaları amacıyla; İl ve İlçelerimizde bulunan okullarda okuyan, Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) girecek 8'inci sınıf öğrencileri ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek 12'nci sınıf öğrencilerinin, idarelerin sosyal mesafe koşullarını sağlamak kaydı ile 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren istekli öğrencilerin Velilerinin onayı ile okullarında eğitime başlamasına," şeklinde iken haber medya kuruluşlarınca yayınlanması ardından kararını iptal etti.

Ve 6. maddesini şu şekilde değiştirdi:

"
Pandeminin yarattığı kaygıyla birlikte sınav stresi artan öğrencilerin öğretmenleriyle, sınıfta ders çalışmaları amacıyla; İl ve İlçelerimizde bulunan okullarda okuyan, Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) girecek 8'inci sınıf öğrencileri ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek 12'nci sınıf öğrencilerinin, idarelerin sosyal mesafe koşullarını sağlamak kaydı ile 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren istekli öğrencilerin Velilerinin onayı ile okullarında eğitime başlamasına, (İl Hıfzıssıhha kurulunun 18.05.2020 tarihi 23 sayılı kararı ile bu madde iptal edilmiştir. "

Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü de konuya ilişkin sosyal medya hesabında şu twiti paylaştı:


Telegram Branş
Öğretmen Gruplarıİçin TIKLAYINIZ
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bakan SELÇUK'tan Eba Canlı Ders Açıklaması
Bakan SELÇUK'tan Eba Canlı Ders Açıklaması

Haberi Oku