ÖĞRENCİ:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ankara Üniversitesi Yakını Kiralık Daire Seçenekleri Zingat.com’da
 Ankara Üniversitesi Yakını Kiralık Daire Seçenekleri Zingat.com’da

Başkent Ankara, her yıl binlerce üniversite öğrencisine ev sahipliği yapıyor. Ankara’da çok sayıda devlet üniversitesi ve vakıf üniversitesi bulunuyor.

Bu üniversitelerin vermekte olduğu kaliteli eğitim, farklı şehirlerde de yaşamakta olan üniversite öğrencilerinin, Ankara’daki okullarda okumak için şehir değiştirmesine neden oluyor. Ankara’nın en kaliteli kurumları söz konusu olduğunda akla ilk gelen okullarının başında Ankara Üniversitesi geliyor.

Ankara Üniversitesi kurulduğu ilk günden beri verdiği kaliteli eğitime kesintisiz olarak devam ediyor. Ankara Üniversitesi bünyesinde Dil ve Tarih-Coğrafya, Diş Hekimliği, Eğitim Bilimleri, Eczacılık, Fen, Güzel Sanatlar, Hukuk, İlahiyat, İletişim, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Siyasal Bilgiler, Spor Bilimleri, Tıp, Uygulamalı Bilimler, Veteriner ve Ziraat fakültelerinin yanı sıra yüksekokullar, meslek yüksekokulları, enstitüler ve konservatuvarlar bulunuyor. Verilen eğitimin seçeneği bu kadar çok olunca, her yıl Ankara Üniversitesi’ni tercih eden gençlerin sayısı da artış gösteriyor.

Ankara Üniversitesi’ne şehir dışından gelen gençlerin ilk olarak barınma meselesini çözmeleri gerekiyor. Bu noktada öğrencilerin karşısına devlet yurdu ve kiralık daire seçenekleri çıkıyor. Devlet yurtlarının kontenjanları sınırlı ve var olan kontenjanlar da sınav sonuçlarının belli olmasından kısa bir süre sonra doluyor. Bu durum neticesinde öğrencilerin, Ankara Üniversitesi yakınında kiralık daire aramaktan başka şansları kalmıyor. Bununla birlikte bazı öğrenciler direkt olarak kiralık daire tutmak istiyor. Bir evin yarattığı konfor ve özgürlük hissi, üniversite öğrencileri için son derece cazip yaşama koşulları oluşturuyor.

Ankara Üniversitesi’nin şehir genelinde çok sayıda kampüsü var. Bu kampüslerin bulunduğu bölgeler Yenimahalle, Çankaya, Gölbaşı ve Altındağ. Ankara’yı hiç tanımayan bir öğrenci için Ankara Üniversitesi yakınında kiralık daire bakmak hiç kolay değil. Ancak Zingat.com bölge raporları, Ankara’yı hiç tanımayan bir öğrencinin bile hangi ilçede ikamet edeceğine karar verme sürecini oldukça kolaylaştırıyor. Şimdi Zingat.com bölge raporu verilerinin ışığında Ankara Üniversitesi yakınındaki kiralık dairelerin bulunduğu ilçeleri değerlendirelim.

Yenimahalle Kiralık Daire Seçenekleri: Zingat.com bölge raporuna göre Yenimahalle kiralık daire fiyatları aylık ortalama 787 TL. Bu kira bedeli öğrenci bütçesini sarsmayan nitelikte. Bununla birlikte Yenimahalle’de kira fiyatlarının her geçen yıl arttığını da Zingat.com tarafından hazırlanan grafiği inceleyerek görebiliyor. Bu nedenle Ankara Üniversitesi yakını kiralık daire bakan öğrenciler, tercihlerini Yenimahalle’den yana kullandılarsa, ellerini çabuk tutmalılar diyebiliriz.

Çankaya kiralık daire Seçenekleri: Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nün yer aldığı Çankaya’da kiralık daire fiyatları Zingat.com bölge raporuna göre ortalama 1040 TL. Çankaya, Ankara’nın en nezih bölgelerinden biri olduğu için kira fiyatları da diğer ilçelere göre yüksek. Buna rağmen Çankaya’da yaşamak isteyen öğrenciler, ev arkadaşı bularak kira bedelini bölüşebilirler.

Gölbaşı kiralık daire Seçenekleri: Ankara’daki farklı bazı okulların da yer aldığı Gölbaşı, üniversite sezonunda adeta bir öğrenci semti görünümüne bürünüyor. Öğrencilerin Gölbaşı’na olan yoğun ilgisi, bölgedeki kira fiyatlarının artışına sebebiyet veriyor. Zingat.com bölge raporuna göre Gölbaşı kiralık daire fiyatları aylık ortalama 843 TL.

Altındağ Kiralık Daire Seçenekleri: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin içinde yer aldığı Altındağ’da dairelerin aylık kira bedeli ortalama 682 TL. Uygun fiyatlı kira bedelleri, Altındağ’ı öğrencilerin gözünde son derece cazip bir konuma getiriyor.

Görüldüğü gibi Zingat.com’un bölge raporları, Ankara’ya taşınacak olan bir öğrencinin bu şehri daha hiç görmeden ilçelerle ilgili fikir sahibi olmasını sağlıyor. Zingat.com bünyesinde yer alan yüzlerce Ankara Üniversitesi yakını kiralık daire ilanı da öğrencilerin hayallerindeki eve hızla ulaşmalarına ve bir an önce üniversite hayatının tadını çıkarmaya başlamalarına yardımcı oluyor.
2018 Kasım Enflasyonuna Göre Memur Zammı
Ne Kadar Olacak? Haberi İçinTIKLAYINIZ
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ankara'da yarın okullar tatil!
Ankara'da yarın okullar tatil!

Haberi Oku